Влада ЄС заздалегідь знала про ризик повені — вчені

АР

Влада європейських країн, які найбільше постраждали від повеней, отримала попередження про можливе стихійне лихо заздалегідь.

"Я займаюся прогнозуванням повеней і допомагала розробляти систему попередження, яка передбачала недавні паводки в Німеччині і сусідніх країнах. Я заздалегідь знала, що вони прийдуть. Я читала звіти про підвищення рівня опадів і рівня річок. А потім із жахом спостерігала, як росте число загиблих", — розповіла професорка гідрології Університету Редінга у Великій Британії Ханна Клок, передає Politico.

За її словами, Європейська система сповіщення про повені видала попередження про можливість затоплення у басейні Рейну та Маасу за чотири дні до початку великих злив у Західній Європі. Особливість системи у тому, що інформація не передається безпосередньо громадянам, щоб уникнути паніки. Дані надходять владі.

Вже з 10 липня уряди Німеччини, Бельгії, Нідерландів, Швейцарії та Люксембургу почали отримувати попередження про можливий розлив рік. Про загиблих через стихію почали повідомляти вже 16 липня.

Так, за даними Politico, 12 липня Бельгія отримала повідомлення, що підйом річки Урт - притоки Мааса — може перевищити рекордне значення за останні 20 років, і вірогідність цього складає 49%. Однак замість того, щоб підготуватися до можливої повені, місцева влада провінції Льєж, якою протікає Урт, 14 липня відкрила дамбу на озері Ейпен, щоб злити воду в одну з приток Урту — Весдре. Після злив та розливу річки без домівок залишилися 12 тисяч мешканців міст, що лежать на Весдре — Верв'є та Пепінстер.

Одним з міст, яке найбільш постраждало від паводка стало німецьке місто Шульд. Мер міста Хельмут Люссі заявив, що катастрофа була непередбачуваною, однак, як наголошують вчені, про таку можливість попереджали вже давно, а містяни постраждали, тому що влада не створила систему сповіщення людей про небезпеку.

"Якби у мера Шульда і його міста був план, доведений до кожного будинку, підприємства і установи, щоб кожен знав, що робити в разі різних сценаріїв повені, то вони були б настільки добре підготовлені наскільки це можливо", - заявив дослідник в області гідрометеорології з Університету Редінга Джефф Да Коста.

Він наголосив, що якби у влади був такий план, то могло загинути набагато менше людей.

Наразі в Німеччині є спеціальний додаток для сповіщення про стихійні лиха, однак у ньому зареєстровано тільки 10 мільйонів людей з 80 мільйонів громадян. Наразі Міністерство внутрішніх справ Німеччини вже заявило, що розроблятиметься інша системи сповіщення через СМС.

Що відомо

  • З середини липня Німеччина зазнала сильних повеней через циклон "Бернд", який обрушився на центральну Європу. Кількість загиблих унаслідок негоди на заході країни сягнула щонайменше 163, неподалік Кельна розшукують 59 зниклих безвісти людей, а рятувальники працюють на переважно добровільній основі.
  • Не оминула стихія і країни Бенілюксу. Зокрема у Нідерландах поблизу містечка Меєрсен через повінь прорвало дамбу, для ліквідації наслідків залучили армію. Наразі військовим вдалося укріпити проблемну ділянку.
  • 26 липня у Великій Британії розпочалися сильні зливи та грози, що спричинили підтоплення доріг у деяких районах Лондона. Влада закрила низку станцій метро та доріг і закликала громадян уникати затоплених ділянок.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!