Уперше за 14 років українського хокеїста обрали на драфті НХЛ. Що про нього відомо

УХЛ

Артур Чолач із "Сокола" перебався у "Вегас Голден Найтс".

У 2013 році НХЛ - найпрестижнішу хокейну лігу світу - покинули останні представники України. Олексій Понікаровський та Руслан Федотенко залишили "Нью-Джерсі Девілз" та "Філадельфію Флаєрс", перейшовши в інші команди.

З того часу Україна не мала жодного представника в НХЛ. А на драфті востаннє українських хокеїстів обирали ще у 2007 році - Сергія Гайдученка було обрано представниками "Флоріда Пентерз".

Проте у 2021 році українець з'явився у команді НХЛ. І потрапив до складу півфіналіста останнього Кубка Стенлі.

Що трапилося?

Під 190-м номером на Драфті НХЛ був обраний 18-річний український захисник Артур Чолач. Франшизою, яка його обрала, став "Вегас Голден Найтс".

Обрання Чолача на Драфті НХЛ не означає, що він виступатиме у наступному сезоні в лізі за "Вегас". "Голден Найтс" мають два фарм-клуби - "Гендерсон Сільвер Найтс", який виступає в АХЛ, а також "Форт Вейн Кометс" - представник Хокейної ліги східного узбережжя.

Чолач вже мав досвід виступів у Північній Америці. У сезоні 2019/20 18-річний українець грав у складі "Нью-Джерсі Тайтенс", який виступає у Північноамериканській хокейній лізі.

Першим на Драфті НХЛ обрали Овена Павера ("Баффало Сейбрз"). У 2021 році він став чемпіоном світу у складі збірної Канади.

Хто такий Артур Чолач

  • 18-річний український захисник.
  • Перед драфтом НХЛ Чолача обрала під третім номером команда "Беррі Колтс" на драфті Канадської хокейної ліги.
  • У сезоні 2020/21 Чолач виступав за київський "Сокіл", у складі якого дійшов до фіналу плей-оф Української хокейної ліги. Загалом на його рахунку 31 матч та п'ять шайб.
  • Також у активі Чолача - виклики у національну та молодіжну збірну України з хокею.

Що відомо

  • "Вегас Голден Найтс" закінчили сезон 2020/21, дійшовши до півфіналу (поразка - "Монреаль Кенедіенс").
  • У наступному сезоні НХЛ виступатимуть 32 команди - новачком ліги став "Сієтл Кракен".
Читайте також: В НХЛ у сезоні 2021/22 з'явиться нова команда. Що про неї відомо
  • "Сокіл" у сезоні 2021/22, окрім виступів в Українській хокейній лізі, гратиме у Континентальному Кубку. Це стало можливо після того, як "Донбас" отримав запрошення для виступів у Лізі чемпіонів.