12 симптомів проблем зі щитовидною залозою

.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворювання щитовидної залози є найбільш поширеною ендокринною патологією в світі, посідаючи друге місце після діабету. І кількість хворих щороку зростає. Про порушення роботи щитовидки свідчить ціла низка симптомів, які впродовж тривалого часу можуть залишатися непоміченими А деякі з них взагалі легко переплутати із втомою від роботи або наслідками стресу.

Несвоєчасне виявлення хвороби може призвести до інсульту, інфаркту, аневризми судин та багатьох інших недуг. Тож, ми підготували перелік з 12 найрозповсюдженіших ознак захворювань щитовидної залози.

Особливо пильними варто бути жінкам, в яких проблеми з гормонами виникають вдесятеро частіше, ніж у чоловіків. При цьому, важливо пам'ятати: самодіагностика може зашкодити здоров’ю, а виявлені самотужки симптоми є лише передумовою для звернення до фахівця.

Ознаки проблем зі щитовидкою

 • Зміна ваги. Підвищення рівня гормонів призводить до схуднення, а зниження - навпаки, до зайвих кілограмів. У такому разі дієти чи тренування не допоможуть повернутись у форму, але це вдасться після лікування.
 • Раптові перепади настрою. Безпричинна апатія, надмірна тривожність, агресія, плаксивість чи емоційна збудливість – такі речі буває складно відстежити у власній поведінці, тому бо їх часто списують на повсякденний стрес. Перевіритись у фахівця варто, якщо настрій раптово змінюється без вагомої на те причини.
 • Температура. Навіть у деяких здорових людей усталена температура тіла може бути вищою або нижчою від 36,6°. Однак, якщо вона змінилася та довго тримається за межами особистої "норми", ймовірно, це ознака гормонального збою.
 • Дискомфорт в області шиї. Важко дихати чи ковтати? Набрякає горло або хрипне голос? Відчуваєте невеликі кулясті ущільнення у запалених лімфовузлах? Це можуть бути наслідки збільшення щитовидної залози. Серед інших ознак: потовщення язика, сліди від зубів на язику, набряклість обличчя та кінцівок.

Source: Оригінальне
 • Сухість шкіри. Це додатковий маркер для діагностування хвороби. Інші ознаки: лущення шкіри на ліктях і колінах, висипи, подразнення, запалення та підвищена чутливість.
 • Розлади кишківника. Доволі часто проявляються разом із різкою втратою ваги. Щитовидка контролює обмін речовин і роботу шлунково-кишкового тракту, тому збої в її роботі спричиняють діарею, запор та дискомфорт у животі.
 • Зміни серцевого ритму. Задишка або, навпаки, прискорене серцебиття за будь-якої фізичної активності, є однією з ознак ендокринного захворювання.
 • Сонливість. Важко прокинутися зранку? Спите по 12 годин але все одно відчуваєте втому й сонливість? Зверніться по консультацію до лікаря.
 • Проблеми з лібідо. Щитовидна залоза, серед іншого, впливає і на вироблення гормонів, що відповідають за сексуальний потяг. Тож, коли без вагомої причини виникають проблеми з лібідо, краще перестрахуватись і здати аналіз на рівень тиреотропіну (ТТГ).
 • Неуважність. Чимало людей списують її на забудькуватість або сприймають його, як рису свого характеру. Утім, різке погіршення пам'яті та працездатності може бути симптомом захворювання. У такому разі здатність концентруватися та швидко запам'ятовувати інформацію відновиться після лікування.
 • Ламкість нігтів і волосся. Ця проблема стосується не лише волосся на голові, а й брів та вій. Зазвичай, волосяний покрив відновлюється, коли рівень гормонів унормовується.
 • Біль у м'язах. Низький рівень гормонів щитовидної залози призводить до пошкодження нервових закінчень, через що можуть з'являтися судоми, біль у м'язах та оніміння кінцівок.

Щитовидна залоза відповідає за обміни речовин, роботу серцево-судинної та нервової систем, фізичний та розумовий розвиток людини. Тому порушення її функціонування може викликати розлади в функціонуванні всього організму. Радимо звернутися по консультацію до лікаря, якщо вас почали турбувати один чи більше з перелічених симптомів.

У рубриці «Здоров’я» журналісти Суспільного розкажуть, як бути уважним до себе, жити краще, та підтримувати в гарній формі власний фізичний та емоціональний стан. Читайте більше матеріалів на сайті, щоб залишатися здоровими.