Як вивезти дитину за кордон. Розповідає Мін’юст

. АР

Міністерство юстиції оприлюднило правила щодо того, як легально вивезти дитину на відпочинок за кордон у разі, якщо її батьки перебувають у розлученні.

Відповідний допис оприлюднений на Telegram-каналі міністерства.

"Літній відпочинок дитини повною мірою залежить від батьків, вони вирішують, як краще організувати дозвілля малечі. Проте, якщо мама й тато перебувають у розлученні та складно знаходять спільну мову – то саме плани про подорож дитини за межі країни можуть опинитися під загрозою", – зазначають у Мін’юсті.

У пресслужбі установи нагадали, що одному з батьків, з ким проживає дитина, для перетину з нею кордону необхідний офіційний дозвіл другого з батьків. Водночас у міністерстві наголосили, що існують обставини, за яких згода не потрібна. Серед таких обставин присутні:

  • лікування;
  • навчання;
  • участь дитини у заходах, спрямованих на її всебічний розвиток;
  • оздоровлення;
  • відпочинок.

"У таких випадках необхідно лише проінформувати рекомендованим листом другого з батьків про державу перебування дитини, мету та тривалість поїздки та пред’явити на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про підтвердження місця проживання дитини", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Як змінити прописку дитини при розлученні батьків. Пояснює Мін’юст

Водночас у Мін’юсті нагадали, що за порушення термінів перебування дитини за кордоном передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу розміром від 1700 до 3400 гривень. Також у цьому випадку порушник може втратити право виїздити з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

Як зазначили у міністерстві, також виїхати за кордон без дозволу другого із батьків можна у разі, якщо він накопичив аліментну заборгованість, загальний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці або на 3 місяці для дитини, яка тяжко хворіє чи має інвалідність.

"У такому разі, достатньо отримати в органах державної виконавчої служби довідку про наявність боргу з боку іншого з батьків та пред’явити її прикордонникам", – підсумували у пресслужбі Мін’юсту.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!