Іспанський міністр закликав їсти менше м'яса. Його розкритикували

Ілюстративне фото: pixabay

Іспанський міністр у справах споживачів Альберто Гарсон піддався критиці з боку членів його власного уряду та громадськості за його зусилля зі скорочення споживання м'яса в країні.

Як пише BBC, на початку липня Гарсон розпочав кампанію "Менше м'яса, більше життя", яка закликає іспанців їсти менше м'яса.

"Занадто багато м'яса шкідливо для нашого здоров'я і для планети", — сказав він у відео в Twitter.

Але деякі члени Кабінету міністрів не поділили його заклик.

"Мені здається, що кампанія невдала", — сказав міністр сільського господарства Луїс Планас в інтерв'ю місцевій радіостанції. Планас належить до Соціалістичної партії, яка користується сильною підтримкою в деяких сільських районах і серед виборців з робочого класу.

За його словами, кампанія є "несправедливою" щодо м'ясної промисловості Іспанії, яка робить основний внесок в економіку країни. Ці погляди були підтримані у відкритому листі Гарсону, написаному шістьма асоціаціями виробників м'яса.

Асоціації звинуватили міністра в наклепі на сектор, на який припадає 2,5 мільйона робочих місць і експорт на суму майже 9 мільярдів євро в Іспанії. Ця критика змусила Гарсона виступити на державному телебаченні, аби захистити свою кампанію і роз'яснити своє послання.

За його словами, ідея полягала не в тому, щоб взагалі відмовлятися від м'яса. Швидше, він закликав людей слідувати вказівкам органу Іспанії, який рекомендує вживати від 200 до 500 грамів м'яса на тиждень. За його словами, нині середній іспанець їсть понад 1 кілограм.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявляє, що багато національних органів охорони здоров'я радять людям обмежувати споживання обробленого і червоного м'яса, що пов'язано з підвищеним ризиком смерті від серцевих захворювань, діабету та інших хвороб. Викиди м'ясної промисловості також пов'язані зі зміною клімату. Але м'ясо залишається основним харчовим продуктом для багатьох в усьому світі з культурних, економічних та особистих причин.

Читайте також: Як вибрати свіже та якісне м’ясо. Поради експертки

Що відомо

  • Уряд Франції пропонує запровадити вегетаріанські меню у шкільних і громадських їдальнях країни. Це сприятиме зниженню викидів вуглецю та матиме економічні стимули для сільського господарства країни.
  • Британська Кембриджська комісія з питань сталого розвитку щодо масштабних змін у поведінці заявила, що багаті люди світу повинні радикально змінити свій спосіб життя, щоб впоратися зі зміною клімату.
  • Сінгапур дав дозвіл на виробництво і розповсюдження так званого "чистого курячого м'яса", яке виробляється в лабораторіях і не належить убитим птахам.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!