Більшість опитаних Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) українців не підтримують продаж сільськогосподарської землі іноземцям.
За даними опитування, таку думку поділяють 84,1% українців. Підтримують продаж іноземця – 12,1% (а ще 3,8% не змогли або відмовилися відповідати).
Крім цього, 71,7% українців підтримують проведення референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі (не підтримують – 21%, а ще 7,2% не визначилися або відмовилися відповідати).
При цьому, у разі проведення референдуму, на який буде винесене запитання "Чи підтримуєте Ви заборону на продаж сільськогосподарської землі?" 65,2% респондентів проголосували б "за", а 21,8% проголосували б "ні". Ще 6,5% не взяли б участі у голосуванні, а 6,4% не визначилися або відмовилися відповідати.
Таким чином, серед респондентів, які взяли б участь у голосуванні, 74,9% підтримали б заборону.
Довідка. Опитування провів з 22 до 29 червня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) методом особистого (“face-to-face”) інтерв’ю з використанням планшета (CAPI, computer-assisted personal interviews). Опитано 2031 респондента, що мешкають у 107 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.
Що відомо
- В Україні запрацював ринок землі. Наразі купити землю зможуть лише фізичні особи. Зокрема, аграрії, які орендують землю, а от юридичні особи до 2024-го року придбати наділи не зможуть.
- У ніч проти 31 березня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон про обіг сільськогосподарських земель, який є останньою умовою скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель.
- Верховна рада 18 травня схвалила закон №2195, який передбачає порядок продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності.
- Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко розповів що зміниться із запуском ринку землі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!