Україна є найнещасливішою країною Європи — звіт

. Ілюстративне фото: Pixabay

Світовий звіт про щастя-2021 назвав Україну найнещасливішою країною в Європі. Коефіцієнт щастя дослідники оцінили у 4,9, тоді як середній у Європі – 6,4.

Як ідеться у підсумках звіту, цьогоріч дослідники враховували пандемію COVID-19 та її наслідки у різних державах, соціальну підтримку, свободу вибору, щедрість, сприйняття корупції у владі та бізнесі та нещодавній емоційний досвід, які переживали люди.

У звіті йдеться, що у найнещаснішій Україні конфлікти продовжують чинити тиск на її політику, безпеку та економіку. Зокрема, корупція у владі залишається великою суспільною проблемою.

Інфографіка. Visual Capitalist

Тим часом, згідно з дослідженням, Канада залишається найщасливішою країною у Північній Америці, хоча її загальний світовий рейтинг з роками знизився. Гаїті є найнещаснішою країною в регіоні із середньорічним зростанням ВВП всього 1,3% за 20 років. Його слабка економіка і політична нестабільність посилилися пандемією, що звела нанівець зусилля зі скорочення бідності та збільшила нерівність.

Уругвай є найщасливішою країною Південної Америки, а Колумбія, Еквадор та Венесуела знаходиться на різних етапах росту рівня щастя, але їхні стосунки багато в чому взаємозалежні.

Фінляндія залишається на вершині таблиці лідерів як найщасливіша країна у світі. На рейтинг цьогоріч також вплинув високий рівень довіри до способів боротьби з пандемією COVID-19. Найрозвиненішою країною в Азії є Саудівська Аравія, а у Східній. Азії та Океанії — Нова Зеландія. Найнещаснішою у регіоні залишається Індія. Найщасливішою у Східній Африці став Маврікій.

Що відомо

  • Світовий звіт про щастя-2021 публікується дев'ятий рік поспіль.
  • Понад половина опитаних соціологами українців переконані, що країна рухається в неправильному напрямку. Водночас більшість все ж вважає, що Україна здатна в майбутньому подолати всі труднощі.
  • З липня 2020 року до травня 2021 року думка громадян про стан безпеки та громадського порядку змінилася доволі незначно. Водночас зменшилась кількість тих, хто стурбований станом безпеки й порядку в східних та південних областях.
  • Лише 10,5% українців переконані, що мають рівні шанси на справедливість у суді незалежно від свого статусу чи фінансів, і майже 80% вважають, що у суді виграє багатша чи впливовіша сторона.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!