В країнах Європейського Союзу 3 липня набула чинності заборона на виробництво та продаж пластикового посуду одноразового використання.
Про це повідомляється в Twitter-акаунті Єврокомісії.
Зокрема, під заборону потрапили одноразовий пластиковий посуд та інші вироби: тарілки, столові прилади (ложки. виделки, мішалки, палички для їжі), соломинки, палички для кульок, пластикові пакети, пінополістирол для одноразового використання контейнерів для їжі та напоїв, всі вироби з пластичної оксидно-руйнувальної продукції.
"Час пластмас минає! Ми стежимо за тим, щоб певні одноразові пластикові вироби більше не продавалися на ринку", — йдеться у повідомленні.
Читайте також: В Україні набув чинності закон про заборону продажу пластикових пакетів з 2022 року. Що він означає
Про заборону пластикового посуду держави-члени ЄС домовились ще у 2019 році через масове забруднення європейських пляжів. Європейські країни мали два роки, щоб впровадити цю директиву у своє національне законодавство.
Крім того, відповідно до документа, до 2029 року планується забезпечити збір 90% використаних пластикових пляшок. При цьому вказується, що до 2025 року щонайменше 25% пластикових пляшок мають бути виготовлені з утилізованої сировини, а до 2030 року — 30%. Євросоюз також має намір посилити дію принципу "забруднювач платить" шляхом підвищення відповідальності виробників.
Читайте також: Життя без поліетиленових пакетів. Якими є альтернативи та як відмовитися від пластику
Що відомо
- 1 червня Верховна рада підтримала у повторному другому читанні законопроєкт, який забороняє продаж пластикових пакетів з 2022 року.
- 27 листопада 2020 року німецький Бундестаг заборонив використання пластикових пакетів. Супермаркети перестануть їх пропонувати з 2022 року.
- Група дослідників підтвердила наявність частинок мікропластику на вершині найвищої гори світу – Евересту.
- Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком. Водночас найбільші виробники таких відходів – США та Велика Британія – поки що не долучилися до роботи.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!