До Укртранснафти повернувся менеджер Коломойського

https://www.volynnews.com/

Близький до олігарха Ігоря Коломойського колишній очільник Укртранснафти Олександр Лазорко, який раніше перебував у розшуку, повернувся до керівництва компанією.

Відтепер Лазорко обіймає посаду заступника гендиректора з питань взаємодії з нафтопереробними заводами.

Інформація про це з'явилася на сайті компанії.

Олександр Лазорко отримав нову посаду в Укртранснафті. https://www.ukrtransnafta.com/

За даними ЗМІ, Лазорко вдалося поновитися на посаді у судовому порядку наприкінці січня 2020 року.

Лазорко є одним з найближчих соратників Ігоря Коломойського. Він очолював Укртранснафту, що є дочірньою компанією Нафтогазу України, з 2009 по 2015 роки. До цього керував підприємствами групи "Приват" - Дрогобицьким і Надвірнянським нафтопереробними заводами. У 2015 році Коломойський особисто захищав Лазорко від звільнення з посади голови Укртранснафти.

Розшук Лазорка у 2015 році ініціювала СБУ. Йому інкримінували 4 епізоди, в тому числі незаконну викачку нафти з магістральних нафтопроводів та протиправні угоди щодо зберігання нафти зі структурою "Привату". Також СБУ подавала запит про оголошення в міжнародний розшук Лазорка в українське бюро Інтерполу, яке, в свою чергу, подало ці документи в Генеральний секретаріат організації.

Дізнавшись про те, що за привласнення держмайна в особливо великих розмірах йому світить від 7 до 12 років, Лазорко втік у Великобританію, де попросив політичного притулку. Перебуваючи у Лондоні, він намагався поновитися на посаді через суди.

У травні 2019 році Лазорко зник з національної бази розшуку МВС. Навесні 2018 року його вже знімали з розшуку, однак через хвилю обурення, що здійнялася в соцмережах, за кілька днів повернули назад у базу.

У МВС тоді не пояснили причини зняття Лазорка з розшуку, але сказали, що зазвичай знімають з бази людину лише, коли приходить відповідний запит від ініціаторів розслідування. Розслідування, нагадаємо, ініціювало СБУ.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного