Дельта-варіант COVID-19 виявили у половині країн світу – ВООЗ

Марія Ван Керхове, фото АР

Дельта-варіант COVID-19, вперше виявлений в Індії, поширився у більшості країн світу.

Про це на брифінгу заявила експертка Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Марія ван Керкхове.

За її словами, дельта-варіант COVID-19 був виявлений у 92 країнах світу, що "викликає особливу стурбованість". У ВООЗ переконані, що така швидкість поширення даного штаму пов'язана, в тому числі, з відмовою людей від дотримання карантинних обмежень.

Крім того, дельта-варіант характеризується підвищеною заразністю та більшими ризиком госпіталізації в разі інфікування.

Представниця ВООЗ додала, що для взяття під контроль поширення цього варіанту коронавірусу буде потрібно більше часу, ніж з попередніми штамами, особливо враховуючи дещо нижчу ефективність вакцин.

"Деякі вакцини менш ефективні проти штаму Дельта, проте вони в будь-якому випадку допомагають запобігти виникненню важких форм захворювання і знизити смертність", – підкреслила ван Керкхове.

Що відомо

  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, наразі у світі близько 10% населення мають антитіла від COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала варіант COVID-19, виявлений в Індії, як штам, що викликає "глобальну стурбованість".
  • Велика Британія на чотири тижні відклала пом'якшення карантину.
  • Європейська рада зняла обмеження на подорожі в межах ЄС для іноземців, які мають COVID сертифікати.
  • За останніми даними, штам "Дельта", вперше виявлений в Індії, вже зафіксований у 74 країнах і продовжує швидко поширюватися.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!