Вчені дізналися, чому через COVID-19 люди втрачають нюх та запах

ілюстративне фото УНІАН

Британські науковці дійшли до висновку, що втрата нюху та смаку через СOVID-19 може бути пов'язана зі зменшенням кількості сірої речовини у мозку.

Про це свідчать результати дослідження вчених з Оксфордського університету й Імперського коледжу Лондона.

Дані для дослідження були з бази проєкту UK Biobank, у якому люди добровільно діляться своєю медичною інформацією. Вчені дослідили показання 782 пацієнтів, які пройшли сканування мозку до початку пандемії COVID-19. 394 з них пізніше перехворіли на COVID-19 у неважких формах.

Після хвороби учасників попросили ще раз пройти сканування головного мозку. На основі порівняння даних науковці дійшли висновку, що навіть у тих людей, які перенесли хворобу в легкій формі, помітно зменшилася кількість сірої речовини у ділянках мозку, які відповідають за розпізнавання смаків і запахів. Також вони частково пов’язані із функціями мозку, відповідальними за пам’ять та згадування емоційних реакцій.

Вчені припускають, що зменшення цих ділянок і мало наслідком втрату відчуттів смаку та запаху у хворих на СOVID-19. Крім того, на їх думку, даний прояв хвороби може в довготривалій перспективі збільшити ризик виникнення старечої деменції.

Що відомо

  • Австралійські вчені почали клінічні випробування нового типу вакцини проти коронавірусу, яка буде вводитися за допомогою назального спрею.
  • Вчені з Техаського університету A&M виявили спосіб, який дозволяє знищувати вірус SARS-CoV-2 менш ніж за секунду.
  • Медики та фармацевти повідомили про відкриття нового методу лікування COVID-19 із застосуванням суміші антитіл, який підвищує шанс на одужання у людей з важким перебігом захворювання.
  • Вчені встановили, що сонячне світло може інактивувати коронавірус за 10-20 хвилин, що у вісім разів швидше, ніж вважалося раніше.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!