Бій тривав понад 12 годин. До річниці оборони Мар’їнки створили поштову марку

Суспільне Донбас

У Мар’їнці, що на Донеччині, створили власну поштову марку. Її випуск приурочили до річниці оборони міста. 6 років тому, 3-го червня, наступ ворога українські захисники відбивали понад 12 годин.

Марки та конверти, присвячені річниці оборони міста, презентували у Мар’їнському поштовому відділенні.

До річниці оборони Мар’їнки створили марку. Суспільне Донбас

На них зображено в'їзд до Мар’їнки та жовто-блакитний стяг, який майорів на позиціях українських військових.

До річниці оборони Мар’їнки створили марку. Суспільне Донбас

Співініціатор випуску марки Сергій Щербіна розповів Суспільному, що в той день брав участь в обороні міста. Чоловік каже, марка має назву "Бій за Мар’їнку".

"Прапор України, який був 3-го числа на ВОПі, так звана "високовольтка", який майже 12 годин тримав бій за населений пункт Мар’їнка", — згадує Сергій.

До річниці оборони Мар’їнки створили марку. Суспільне Донбас

Цього дня, 6 років тому, бої тривали з 4-ї ранку до 16-ї години вечора. Військовослужбовець 28-ї бригади Андрій, розповів Суспільному, як брав участь в обороні міста. Тоді він був командиром роти. Чоловік дотепер несе службу у Мар’їнці, для нього це четверта ротація.

"В нас були розбиті тили, резерви, і противник не зміг дальше продовжувати наступ", — згадує військовий ЗСУ.

До річниці оборони Мар’їнки створили марку. Суспільне Донбас

Внаслідок обстрілу з боку бойовиків, у 2015 році було пошкоджено понад 40 будинків, знеструмлено все місто, каже заступник керівника Мар’їнської ВЦА Олександр Віліток.

"Також було в цей день зруйновано дитячий садок, були попадання в школу. Майже неділю місто було без світла, було відсутнє постачання продуктів харчування. У нас тут були люди, які на волонтерських засадах возили й хліб по вулицях, все роздавали місцевим мешканцям", — ділиться Олександр Віліток.

Під час боїв було пошкоджено й п’ятиповерхівку на вулиці Заводській. З сорока квартир, під обстрілами залишились п’ятеро сімей, серед яких й родина Федоренків. Валентина Федоренко розповіла Суспільному про обстріл будинку.

"Весь час Богу молилися, молитви читали з онукою й ото так ми сиділи в холоді звісно. Ану представте: перебили воду, світло перебили, ми на вогнищах їсти варили", — згадує жителька Мар’їнки.

Валентина Федоренко. Суспільне Донбас

За словами речниці СБУ в Донецькій та Луганській областях Галини Прищепи, обстріли Мар’їнки слідчі кваліфікують за статтею теракт. Максимальне покарання — довічне ув’язнення.

"Наразі у нас розглядається понад 1500 епізодів, які стосуються обстрілів Мар’їнки. Це велика літерна справа, встановлюємо свідків, постраждалих, а також осіб, які причетні до протиправної діяльності, опитуємо їх і проводимо необхідні слідчі дії", — каже речниця СБУ.

Наразі в Мар’їнці проживають близько дев'яти тисяч людей. Місто знаходиться за три кілометри від окупованої території.

Що відомо