26 травня в Україні набув чинності закон № 1416-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи".
Відповідний документ було опубліковано в газеті "Голос України".
"Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система покликана стати інструментом підвищення ефективності діяльності судових органів шляхом впровадження сучасних технологій у їхню повсякденну діяльність, який забезпечуватиме функціонування у режимі реального часу", — йдеться у пояснювальній записці до закону.
Як відзначається, створення системи здійснювалось з метою:
- сформулювати єдиний інформаційний простір для органів та установ системи правосуддя;
- забезпечити міжвідомчий обіг інформації, її обміну;
- забезпечити максимальну прозорість і відкритість системи правосуддя для суспільства;
- прискорити розгляд судових справ та проваджень;
- автоматизувати роботу;
- перейти на електронні версії документів у судовому провадженні;
- оцифрувати судові архіви;
- забезпечити швидкий доступ користувачів ЄСІТС до інформації з урахуванням прав доступу;
- забезпечити конфіденційність, цілісність, доступність інформації в ЄСІТС;
- забезпечити однакове застосування судами норм матеріального та процесуального права, практик організації здійснення судових проваджень.
Читайте також: Колізія на п'ять років. Чому в Україні існують Верховні суди-двійники
За словами авторів документу, система спростить процедури комунікації між громадянами-учасниками судових процесів та їх представниками із судовими органами, роблячи судові процедури для громадян простішими, зручнішими та доступнішими.
"Ми передбачили те, що громадяни мають можливість брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції з використанням відповідної підсистеми, яка забезпечуватиме електронну присутність в судах", — розповів Суспільному депутат від "Слуги народу" Денис Маслов.
Читайте також: Онлайн-прописка та документи за QR-кодом. Які інновації готує Мінцифри
Окремі підсистеми чи модулі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи почнуть функціонувати за кожним етапом через 30 днів з дня опублікування оголошення Вищою радою правосуддя у газеті "Голос України" та на вебпортал судової влади відповідного оголошення.
Що відомо
- 6 травня голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон про запуск Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
- 27 квітня Рада проголосувала за "суд у смартфоні".
- У січні 2021 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував випуск оновлення додатку та порталу "Дія".
- Зокрема мова йшла про запуск "Дія ID" — електронного підпису у смартфоні, послуги зі зміни місця реєстрації онлайн, будівельні онлайн-послуги для об’єктів класу СС2 та СС3, послугу з автоматичної реєстрації ФОП, електронного лікарняного та податкових онлайн-послуг.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!