Київський апеляційний суд 21 травня відмовив стороні захисту у задоволенні апеляційних скарг на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду Києва про застосування цілодобового домашнього арешту до народного депутата від "ОПЗЖ" Віктора Медведчука. Також суд не дозволив віддати підозрюваного на поруки.
Про це повідомляє кореспондент Суспільного.
Судове засідання тривало майже 5 годин. Спершу виступив підозрюваний Віктор Медведчук. Він назвав підозру, яку йому вручили "політично вмотивованою". Також політик додав, що "фракція "Опозиційна платформа за життя" виступає за мирний план на Донбасі, за захист російської мови". За його словами, інтереси ОПЗЖ відрізняються від інтересів чинної влади. Звинувачення у так званій "проросійськості" повністю відкинув.
На поруки підозрюваного хотіли взяти 26 депутатів від фракції "Опозиційна платформа за життя".
Читайте також: Нацрада перевірить одеський телеканал через ретрансляцію каналу Медведчука
Прокурори просили для Віктора Медведчука запобіжний захід тримання під вартою. Вони мотивували це тим, що триває активне досудове розслідування і нардеп може впливати на свідків, тим самим "спотворювати речі, які допомагають слідству". У своєму клопотанні сторона обвинувачення чітко заявила про "наявність ризику щодо переховування від органів досудового розслідування та суду зокрема пана Медведчука, що свідчить про те, що він усвідомлює тяжкість та невідворотність покарання вчинення особливо тяжких злочинів, може планувати втечу з метою уникнення кримінальної відповідальності".
Водночас сторона захисту просила змінити запобіжний захід цілодобового домашнього арешту та зняти електронний браслет.
Під час засідання під будівлею суду зібралась акція протесту. Люди вимагали відправити Медведчука під варту. Під час мітингу виник конфлікт між прихильниками і противниками політика, але кордон поліції їх розігнав.
За підсумками, суд прийняв рішення залишити запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 9 липня. У взятті на поруки підозрюваного також відмовлено.
Реакція Медведчука
У коментарі журналістам після засідання нардеп заявив, що "не задоволений рішенням суду": "Безумовно, я, як і мої адвокати — не задоволені рішенням суду, тому що наша позиція була принциповою і послідовною, з урахуванням тих процесуальних порушень, що були зі сторони обвинувачення... На нашу думку, потрібно було приймати рішення про скасування щодо мене запобіжного заходу".
За словами Медведчука, звинувачення проти нього "не є обґрунтованим", а сторона захисту намагатиметься й надалі довести "хибність доказів".
Що відомо
- 18 травня сторона захисту депутата від фракції партії "Опозиційна платформа — за життя" Віктора Медведчука подала апеляцію щодо рішення про домашній арешт політика, яке раніше виніс Печерський суд Києва.
- 13 травня Печерський суд Києва відправив Віктора Медведчука, якого підозрюють у державній зраді та "порушенні звичаїв війни", під цілодобовий домашній арешт до 9 липня.
- Суддя зобов’язав політика не відлучатися з Києва без дозволу слідчого прокурора, повідомляти слідчого прокурора чи суд про зміну місця свого проживання або місця роботи, утримуватись від спілкування з підозрюваними та свідками у справі, здати на зберігання документи для виїзду за кордон та носити електронний засіб контролю.
- 14 травня на Віктора Медведчука надягли електронний браслет.
- Як раніше повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова, Медведчука та іншого нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака підозрюють у держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів у тимчасово окупованому Росією Криму.
- 12 травня Віктор Медведчук приїхав до Офісу генпрокурора і ознайомився із підозрами. Політик заявив, що не збирається їхати з України.
- 19 лютого 2021 року Рада національної безпеки й оборони ухвалила санкції на три роки проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб. До списку, зокрема, потрапили Віктор Медведчук та його дружина, телеведуча Оксана Марченко. Санкції були введені за фінансування тероризму.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!