Працював на замовлення клієнта з Росії. СБУ викрила хакера з Франківщини

СБУ в Івано-Франківській області

Працівники Служби безпеки України викрили міжрегіональну групу хакерів, які крали інформацію користувачів через додатки для Instagram та смартфонів. Один із них, житель Франківщини, розробляв віруси на замовлення клієнта з Росії. Про це повідомили на Facebook-сторінці відомства, пише Суспільне Карпати.

Оперативники встановили, що віруси було вмонтовано у популярні програми, зокрема, для розкрутки сторінок в Instagram та додатки для смартфонів. Вірусний програмний код відкривав зловмисникам доступ до інформації, що зберігається на комп’ютерах та мобільних, у тому числі логінів і паролів.

Посилання для завантаження заражених програм хакери публікували в описах під різними відео та у соцмережах.

Один із хакерів, житель Франківщини, працював на російського замовника, який надав доступ до захищеного сервера у Російській Федерації. Сервер використовували як інфраструктуру для розробки вірусів і обміну технічними завданнями та готовими замовленнями.

За попередніми даними, шкідливе програмне забезпечення викрадало логіни і паролі, які давали доступ до фінансової інформації. Замовлення російська сторона оплачувала біткоїнами.

Працював на замовлення клієнта з Росії. СБУ викрила хакера з Франківщини. СБУ в Івано-Франківській області

Також кіберфахівці встановили, що раніше хакери створили і адміністрували спеціалізований форум, Telegram-канал і бот.

"Цими ресурсами користувалися представники хакерського середовища для купівлі та продажу персональних даних. Зокрема, для торгівлі акаунтами, логами, копіями паспортів громадян України, паролями для доступу до профілів на сайті "Olx", електронних гаманців типу "Qiwi" та "Yandex", відеохостингу "Youtube", — йдеться у повідомленні.

Працював на замовлення клієнта з Росії. СБУ викрила хакера з Франківщини. СБУ в Івано-Франківській області

Під час обшуків за місцями реєстрації та проживання хакерів правоохоронці вилучили комп’ютери і мобільні термінали.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини