Прикарпатська СБУ у 2020 році нейтралізувала 14 кіберзлочинів

Facebook/Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області

У 2020-му році СБУ в Івано-Франківській області нейтралізувала 14 кіберінцидентів і кібератак на державні інформаційні ресурси. Загалом відкрито 20 кримінальних проваджень. Про це повідомила пресслужба СБУ Івано-Франкіської області.

Прикарпатська СБУ у 2020 році нейтралізувала 14 кіберзлочинів. Facebook/СБУ в Івано-Франківській області

Дотепер триває судовий розгляд справи хакера, відомого під ніком "Sanix", який займався збутом персональних та фінансових даних громадян ЄС, США та України.

Трьох посадовців притягнули до кримінальної відповідальності за продаж інформації з державних баз даних. Двоє зловмисників, які нелегально ввозили та збували в Україні пристрої для прихованої аудіо- і відеофіксації інформації, вже відбувають покарання.

Також працівники СБУ припинили діяльність "ботоферми", яку використовували для поширення неправдивої інформації в Інтернет та незаконної маршрутизації міжнародного телефонного трафіку.

Крім того, до адміністративної відповідальності притягнули 28 осіб за незаконне копіювання і розповсюдження відомостей з державних інформаційних систем та за поширення сфальсифікованих даних про ситуацію в області щодо Covid-19.

Читайте також

  • СБУ впіймала хакера з Прикарпаття, який заволодів даними жителів ЄС та США
  • Попереджали про COVID-19 і крали гроші. Поліція викрила групу хакерів-міжнародників
  • Кіберполіція викрила франківця, який незаконно транслював фільми та серіали в інтернеті
  • Жителі Прикарпаття та Тернопільщини в інтернеті продавали дані про перетин українського кордону

Авторка: Вікторія Козар