"Черговий крок до ескалації": в ЄС розкритикували Росію за список недружніх країн

pixabay

Рішення Росії створити список недружніх країн є черговим кроком до ескалації, який підриває дипломатичні відносини.

Про це повідомив голова Євроради Шарль Мішель у Twitter.

"Рішення російського уряду про "держави, які здійснюють недружні дії", є ще одним кроком до ескалації та підриває дипломатичні відносини. Спроби розділити ЄС не приносять користі. Повна солідарність з Чехією. Ми закликаємо Росію повністю поважати Віденську конвенцію", — написав Мішель.

У МЗС Чехії, своєю чергою, заявили, що крок Росії повністю суперечить Віденській конвенції про дипломатичні відносини та матиме опосередкований вплив на розвиток контактів між громадянами обох країн, для туризму та розвитку торговельних відносин.

"Цей акт російського уряду не змінює початкового рішення щодо обмеження кількості працівників посольства Російської Федерації в Празі. На відміну від російського підходу, наш крок повністю відповідає міжнародному праву", — заявили в чеському МЗС.

Що відомо

  • 14 травня уряд Росії вніс США та Чехію до списку "недружніх іноземних держав" і обмежив можливість наймати на роботу у диппредставництва російських громадян.
  • Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш закликав лідерів країн ЄС з проханням вислати "хоча б по одному" російському дипломату на знак солідарності з Прагою у справі про вибухи на складах боєприпасів у Врбетіце.
  • 17 квітня МЗС Чехії заявило про висилку з країни 18 російських дипломатів, яких підозрюють у шпигунстві на користь спецслужб РФ. Приводом для цього стало те, що, спецслужби Чехії отримали докази причетності офіцерів російської Служби зовнішньої розвідки та Головного розвідувального управління до вибухів боєприпасів у селищі Врбетіце в жовтні та грудні 2014 року.
  • 18 квітня Росія оголосила 20 співробітників посольства Чехії в Москві "персонами нон грата". Їх зобов'язали залишити РФ до кінця дня 19 квітня.
  • Чеська поліція оголосила у розшук ймовірних співробітників російського ГРУ Олександра Петрова і Руслана Боширова, які у жовтні 2014 року приїжджали до Праги, а також у Злінський край, де розташоване селище Врбетіце.
  • Чехія планує вислати близько 70 співробітників посольства Росії у Празі, чим країна зрівняє чисельність російського дипломатичного представництва із чеським в Москві.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!