У США засудили колишнього спецпризначенця за шпигунство для Росії

АР

У США до 15 років ув'язнення засудженого колишнього бійця сил спеціальних операцій армії країни Пітера Дзібінскі Деббінса за шпигунство на користь Росії.

Адвокати Деббінса заявляли, що головне розвідуправління Росії шантажувало їхнього підзахисного та погрожувало розповісти про його гомосексуальність. Деббінс назвав себе жертвою ГРУ та вибачився за свої дії на засіданні, передає АР.

Натомість обвинувачення заявляло, що сам колишній "зелений берет" Розмовна назва сил спеціальних операцій армії СШАніколи не повідомляв Федеральне бюро розслідувань про шантаж та назвали його слова виправдання. На думку прокурорів мотивом Деббінс було розчарування в американській армії і він вважав себе "вірним сином Росії".

"Світ зараз побачив, що Росія успішно розмістила шпигуна в елітному спецназі армії США, що є пропагандистською перемогою Росії за рахунок репутації спецназу", - заявили прокурори Томас Тракслер і Джеймс Трамп.

Як Деббінс розповів на суді, він почав співпрацювати з російською розвідкою у 1996 році, це продовжувалося 15 років. Він надавав РФ інформацію про діяльність свого підрозділу за кордоном і імена товаришів по службі та носив кодове ім'я "Ікар Лісників".

"У мене було месіанське бачення себе в Росії, що я збираюся звільнити їх від їх деспотичного уряду, тому я був задоволений, коли вони звернулися до мене", — заявив ексвійськовий.

До "зелених беретах" Деббінс служив до 2004 року, потім був звільнений за порушення правил безпеки. При цьому, за даними обвинувачення, оплата його роботи була "символічною". Так, одного разу за інформацію він попросив коньяк та російську військову форму.

Що відомо

  • Краснодарський апеляційний суд відхилив скаргу на вирок українцеві Олександру Марченко, за яким він має бути ув'язнений за 10 років за шпигунство. Тепер вирок набув чинності.
  • Міністри закордонних справ ЄС погодили подовження санкційного режиму проти співробітників ГРУ РФ, причетних до отруєння подружжя Скрипалів бойовим токсином "Новачок".

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!