Видання The Washington Post вперше очолила жінка

AP

Головною редакторкою американського видання The Washington Post стала журналістка Саллі Базбі, яка раніше працювала в інформаційному агентстві Associated Press.

Як зазначається на сайті видання, вперше за 143-річну історію газети її очолила жінка.

"Базбі, головна редакторка Associated Press, наступного місяця візьме на себе керівництво відділом новин, що налічує майже 1000 людей", – йдеться у повідомленні.

55-річна Саллі Базбі має змінити на посаді Мартіна Бейрона, який очолював видання з 2013 року, але нещодавно вийшов на пенсію у віці 66 років.

"Саллі Базбі має видатний перелік досягнень і неймовірно багатий досвід у керівництві міжнародною новинною організацією", – сказав виконавчий директор The Washington Post Фред Раян.

У виданні Associated Press зазначили, що під час роботи на посаді головного редактора AP, Базбі керувала висвітленням пандемії COVID-19, президентства Дональда Трампа, руху #MeToo, Brexit, протестів проти расової несправедливості та виборів у США 2020 року.

"Це гірко-солодка новина для AP. Саллі була винятковим лідером, направляючи журналістів AP і висвітлюючи деякі з найважливіших новинних подій нашого часу. Нам шкода втратити Саллі, але ми дуже раді за неї, оскільки вона робить наступний крок у своїй кар'єрі. Ми з нетерпінням чекаємо, коли Саллі досягне успіхів у The Washington Post", – прокоментував новину президент і головний виконавчий директор Associated Press Гері Прюітт.

Раніше Фред Раян у службовій записці зазначав, що видання шукає на посаду головного редактора сміливого лідера, який зміг би керувати відділом новин та бюро в усьому світі, розширити контакти з новинною аудиторією у США та за кордоном, а також поділяє цінності різноманіття та інклюзивності.

Що відомо

  • За даними дослідження, в Україні 59% усіх керівних посад займають чоловіки, в той час, як жінки займають 41%.
  • За підсумками 2020 року Україна опустилася на 15 позицій у рейтингу гендерної рівності.
  • Папа Римський Франциск під час пресконференції за результатами візиту до Іраку закликав вірян боротися за права жінок та проти торгівлі людьми.
  • Генеральний секретар Організації об'єднаних націй Антоніу Ґутерреш назвав гендерну нерівність, кліматичну катастрофу та злидні найбільшими проблемами світу.
  • Аналітики британського товариства Фосетта заявляють, що сучасні жінки віком від 30 років ніколи не відчують рівної оплати праці, якщо прогрес в усуненні гендерного розриву не буде прискорено.
  • Через пандемію коронавірусу на жінок лягло значно більше хатніх справ та роботи по догляду за дітьми. Це може знищити надбання борців за гендерну рівність за останні 25 років.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!