Кандидата на пост канцлера Німеччини звинуватили у легітимізації антисемітизму

. АР

Одного з головних кандидатів на пост канцлера Німеччини Арміна Лашета звинуватили у легітимізації антисемітизмі через те, що Лашет відмовляється вигнати з консервативної партії колишнього очільника розвідки країни Георга Маассена.

Звинувачення прозвучало від лідерки руху "П'ятниці заради майбутнього" Німеччини — Луїзи Нойбауер, передає The Guardian.

Нойбауер звинуватила Маассена у розповсюдженні антисемітського та расистського контенту, а Лашета — у "легітимізації расизму та антисемітизму, а також запереченні науки, які уособлює Маассен".

Натомість Лашет заявив, що якби ці звинувачення мали підґрунтя, то Маассена вже б виключили з партії.

Ганс-Георг Маассен був главою Федеральної служби захисту конституції Німеччини до 2018 року, коли його відправили на дострокову пенсію після критики імміграційної політики Ангели Меркель та коментарів, які сприйняли як підтримку ультраправих поглядів. Зокрема, у 2018 році він поставив під сумнів реальність відео, на якому праворадикальні протестувальники у Хемніці (Саксонія) ганялися за мігрантами.

"Те, що пані Нойбауер сказала про мене, було безпідставними та необґрунтованими зауваженнями, які я відкидаю", — заявив у відповідь на звинувачення Маассен, підтримавши слова Лашета про те, в ХДС немає місця для антисемітизму.

Що відомо

  • 22 січня новим головою Християнсько-демократичного союзу Німеччини офіційно затверджено прем'єр-міністра землі Північний Рейн-Вестфалія Арміна Лашета. В Офісі президента України похвалилися, що першим він поспілкувався з головою української держави Володимиром Зеленським.
  • Новий очільник партії Християнсько-демократичний союз Німеччини Армін Лашет підтримує перспективу членства України в Євросоюзі. Водночас він виступив і за продовження будівництва "Північного потоку-2".