Перейти до основного змісту

"Ми фокусуємося на страхах, на яких не варто фокусуватись": священники про вакцинацію проти COVID-19

Важливо
. Фото: УНІАН

В Україні третій місяць триває вакцинація проти COVID-19. Вона відбувається в п’ять етапів. На першому щепили медпрацівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку і військових на фронті. Другий етап – сімейних лікарів, працівників соціальної сфери, сфери громадського здоров'я та людей віком понад 80 років. До цього етапу включили і представників церков. Священнослужителі тісно контактують із людьми, які належать до груп ризику, тож щеплення їх на 2-му етапі є необхідним кроком, зазначили в Центрі громадського здоров’я. Суспільне поговорило з представниками різних церков про ставлення до вакцинації.

Єпископ Ужгородський і Закарпатський Православної церкви України Варсонофій вакцинувався на початку березня. Наважувався не довго, бо має велике коло спілкування: "Коли з’явилась інформація, що на Закарпаття надійшла вакцина Covieshield і є її залишки, щоб щепитися, то я одразу вирішив. Як то кажуть, береженого Бог береже", – каже він.

Єпископ Ужгородський і Закарпатський ПЦУ Варсонофій. Фото: Суспільне
Читайте також: Рада церков не бачить релігійних причин відмовлятися від щеплення проти коронавірусу

Єпископ розповідає, що Православна церква України підтримує вакцинацію, але нікого не агітує.

"Це справа кожного. Ми своїм прикладом показуємо, що вакцинуватися потрібно. Я вважаю, що церква повинна долучитися до агітації... Тому що здоров’я і життя наших громадян, зокрема вірян, є першочерговим", – зазначив він.

"Хочу звернутися до скептиків, які в Інтернеті пишуть, що коронавірусу не існує. Я особисто лежав у станціонарі і бачив людей, які важко переносили цю хворобу. Я повторюю це постійно: тих людей, які не вірять у хворобу, треба хоча б днів на 3 відправити у стаціонар, щоб вони побачили, як мучаться люди. Від самого початку пандемії коронавірусу під час кожного богослужіння у Православній церкві України завжди моляться про припинення пандемії", – додає Єпископ.

Читайте також: "COVID-19 вигаданий? Приїдьте до мене" – інтерв'ю із першим вакцинованим в Україні лікарем

Благочинний Чигиринського району на Черкащині, настоятель храму святого пророка Іллі, протоієрей Володимир Гладковський також зробив щеплення проти коронавірусу.

Суспільному він розповів, що в його сім'ї до щеплення ставляться позитивно та щороку вакцинуються від грипу. Від коронавірусу також щепились разом із дружиною:

"Вакцинацію переніс прекрасно, ніяких симптомів не було, хоч мене й попереджали, що може бути температура. Але і у мене, і в дружини все пройшло добре. Радити комусь вакцинуватися чи ні, я не можу. Це справа і особистий вибір кожного", – зауважив протоієрей.

Служителі Храму Святого Пророка Іллі, Православна Церква України. Фото: Суспільне

Вакцинуватись вирішив, щоб убезпечити себе, адже постійно спілкується з великою кількістю людей, часто доводиться їздити в тривалі поїздки.

"З іншого боку, я хвилювався за своє оточення, за парафіян – не хочу наражати їх на небезпеку", – запевняє протоієрей.

За словами настоятеля, церква не нав'язує вакцинацію ні парафіянам, ні священнослужителям: "Нас не змушують ні вакцинуватися, ні не вакцинуватися. Особисто я не вірю в те, що хтось може вживити через щеплення чип чи інфікувати. Ми вакцинуємося з народження. Я, моя дружина і двоє дітей щорічно робимо щеплення від грипу. Про своє здоров'я потрібно піклуватись і не ризикувати".

Заступник декана факультету суспільних наук Українського католицького університету отець Павло Худ вакцинувався від коронавірусу також без вагань.

"А що там вагатися? Подивіться, як люди хворіють і помирають — всяке вагання відпаде. Мені телефонував знайомий, який був в реанімації з ковідом. Поки лежав там, він був свідком трьох смертей. Помер пацієнт, який лежав поруч з ним на сусідньому ліжку. Тому я думаю, що ми надто багато фокусуємося на страхах і ризиках, на яких не треба фокусуватися, в той час, як дійсно важливі речі відходять навіть не на другий, а на п’ятий план”, — говорить отець Павло.

Читайте також: "Те, що лякає людей і те, що їх насправді вбиває — це різні речі". Імунолог про вакцинацію і тромбоз

Священник каже, що говорячи про вакцинацію люди мають робити інакші акценти: "Я розумію, що хтось може мати певні страхи, алергічні реакції. Але вважаю, що ми не на тому фокусуємося, коли говоримо про нашу готовність вакцинуватися”.

Заступник декана факультету суспільних наук Українського католицького університету отець Павло Худ. Фото: Суспільне

За словами отця Павла, є кілька мотивів, чому важливо розвивати культуру вакцинації:

Мотив перший — є достатня кількість науково верифікованих досліджень, які проводилися з залученням кількості людей. Ці дослідження показують ефективність вакцини.

Другий мотив — мотив здоров’я. Хтось каже: “Я перехворію і потім мені буде легше”. Не буде легше, бо вже є випадки, коли хтось перший раз перехворів легко, а на другий раз перехворів так, що іноді можна і групу інвалідності отримати.

Третій мотив – суто економічний. Фінансові витрати, які несе родина хворого пацієнта, є неспівмірні із вартістю вакцини, а в нашому випадку вакцина безкоштовна”.

Читайте також: У Тернополі вакцинували 9 священників

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції