У Запоріжжі почали тестувати пацієнтів на присутність мутованих штамів коронавірусу

Нове обладнання, яке з’явилося у Запорізькому обласному лабораторному центрі, дозволяє виявляти коронавірусну інфекцію та розрізняти її мутації: британський, бразильський та південно-африканський штами.

Про це повідомили в Запорізькій ОДА під час засідання оперативного штабу з протидії COVID-19.

Заступник генерального директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мащак підтвердив Суспільному, що подібні лабораторні можливості вже доступні.

"Наша установа придбала тест-систему, яка дозволяє визначати мутовані штами коронавірусу, такі як: бразильський, британський та південно-африканський", — зазначив Олександр Мащак.

Також Олександр додав, що 26 квітня вже були проведені дослідження, які підтвердили випадки мутованого штаму коронавірусу. У 15 з 16 пацієнтів було виявлено британський штам коронавірусу. Бразильський та південно-африканський штами виявлено не було.

"28 квітня ми проведемо аналогічні дослідження з хворими інших районів Запорізької області", — додав Олександр Мащак.

Що відомо

  • У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу, який, за словами прем'єр- міністра країни Бориса Джонсона, може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий. Внаслідок цього Європейський Союз проведе термінову кризову зустріч в Брюсселі, щоб обговорити обмеження на транспортне сполучення з Великобританією.
  • Міністерство охорони здоров'я розповіло, що нові штами COVID-19 характеризуються коротким інкубаційним періодом, більшою заразністю, зменшенням безсимптомних випадків та більшою смертністю.
  • Зростання рівня захворюваності, тяжкості перебігу та летальності COVID-19, яке спостерігається в Україні від початку 2021 року, пов'язане з циркулюванням нових штамів. Про це повідомив генеральний директор Центру громадського здоров'я України Роман Родина.