Вища заразність та більша смертність. Чим відрізняються нові штами COVID-19

АР

Міністерство охорони здоров'я розповіло, що нові штами COVID-19 характеризуються коротким інкубаційним періодом, більшою заразністю, зменшенням безсимптомних випадків та більшою смертністю.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 9 березня.

"Низка європейських країн вже призупинила послаблення карантинних обмежень унаслідок проникнення на континент нових, небезпечніших штамів COVID-19, зокрема мутованих британського та африканського штамів", — нагадав міністр.

За його словами, штами відрізняються коротким інкубаційним періодом у 3 дні, втричі більшою заразністю, зменшенням частки безсимптомних або легких форм захворювання та високою смертністю. Степанов зазначив, що крім органів дихання, вірус почав вражати печінку, нирки та центральну нервову систему.

Міністр додав, що у світі суттєво зросла частка повторних захворювань, яка коливається від 4 до 18% від загальної кількості нових захворювань, а у від 52 до 76% пацієнтів фіксується постковідний синдром, який триває до 6 місяців.

Читайте також: Постковідна апатія: як коронавірус впливає на психіку та як допомогти собі та близьким

Що відомо

  • Протягом доби 7 березня в Україні зареєстровано 5572 нові випадки COVID-19, від хвороби одужали понад 1700 пацієнтів.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні.
  • Станом на ранок 9 березня в Україні 19 118 людей отримали першу дозу вакцини від COVID-19. За минулу добу щеплення зробила 11 171 особа.
  • В Івано-Франківській області виявили новий штам COVID-19.

Читайте також

Небезпечний, як "іспанка". Огляд наукових досліджень про коронавірус