У Кропивницькому від коронавірусу вакцинують тих, хто не може прийти в лікарню

Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому від коронавірусу вакцинують маломобільні групи – людей з інвалідністю, пенсіонерів, які не можуть самі прийти в лікарню. Також щеплять тих, хто за ними доглядає. Щеплення роблять вакциною CoronaVac китайського виробництва – розповів Суспільному лікар мобільної бригади Сергій Тикул.

Вакцинацію проводить мобільна бригада – лікар та медична сестра з Новоукраїнського центру первинної медико-санітарної допомоги. Вони їздять містами та селами області та вакцинують маломобільні групи населення. Додому до людей заходять, одягнувши захисний одяг – розповів Сергій Тикул: ”Це шапка і халат, 2 пари рукавиць, бахіли. Беремо предмети огляду стану пацієнта: тонометр, фанендоскоп, безконтактний термометр і пульсосксиметр”.

Медсестра Юлія Краснюк бере сумку-холодильник для зберігання вакцини: ”Сьогодні взяли 50 доз вакцини. По можливості, постараємося максимально використати її”.

Суспільне: Кропивницький
У Кропивницькому мають вакцинувати 110 людей. За словами лікаря, найбільше часу витрачають на дорогу і пошук адрес.

Медики приїхали до 84-річного кропивничанин Григорія Бородатого. Після огляду він заповнив добровільну згоду на вакцинацію.

Медсестра дістала вакцину з сумки-холодильника. Вона – однодомна (один флакон – одна доза – ред.) і готова до використання: ” На кожній упаковці перевіряємо термін придатності. Ін’єкцію робимо в дельтоподібний м’яз будь-якої руки, на вибір пацієнта”.

За словами Юлії Краснюк, після щеплення бажано не купатися, не розпарюватися і контролювати температуру тіла: ”Може підніматися, може нічого не бути. Кожна людина переносить по-різному, все залежить від організму. Якщо піднімається температура, збиваємо. Може набрякнути рука, почервоніти, боліти”.

За дві години роботи медики вакцинували десятьох людей.

Що відомо