У Франції виявили понад 20 випадків побічних реакцій від вакцини AstraZeneca

AP

У Франції за час вакцинальної кампанії зафіксували 23 випадки виникнення побічних ефектів після щеплення антикоронавірусним препаратом від компанії AstraZeneca.

Про це повідомили у Національному агентстві з безпеки лікарських засобів.

За даними регулятора, станом на 8 квітня у Франції зроблено понад 2,72 мільйона щеплень AstraZeneca. При цьому у період із 2 по 8 квітня в країні виявили дев'ять нових випадків атипових за своєю локалізацією тромбозів і два випадки ізольованих внутрішньосудинних згортань. Загалом від початку вакцинальної кампанії від COVID-19 препаратом від AstraZeneca у Франції зафіксовано 23 випадки тромбозів, вісім з них виявилися смертельними.

В Університеті Джонса Хопкінса, який веде статистику захворюваності на коронавірус, повідомили, що у Франції COVID-19 підтвердили у понад у 5 мільйонів осіб.

Раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я рекомендували продовжити використовувати препарат AstraZeneca попри повідомлення про можливі побічні ефекти. Зокрема, в організації наголосили, що тромбоемболія є поширеним захворюванням та не обов’язково пов’язана із застосуванням препарату.

Що відомо

  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель зробила перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca.
  • Уряд Кіпру у повному складі вакцинувався проти коронавірусу препаратом виробництва AstraZeneca.
  • З початку березня країни почали повідомляти про повне або часткове припинення використання вакцини AstraZeneca на тлі повідомлень про виникнення тромбів у деяких пацієнтів після щеплення препаратом. У компанії наголосили, що доказів того, що саме їхня вакцина викликає тромбоз, наразі немає.
  • Німеччина, Італія, Франція, Іспанія та деякі інші країни вирішили призупинити процес щеплення препаратом AstraZeneca. Країни чекали на рішення Європейського агентства лікарських засобів після щонайменше 40 випадків тромбозу у вакцинованих.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала продовжити використовувати препарат AstraZeneca для вакцинації від COVID-19 попри повідомлення про можливі побічні ефекти.
  • 18 березня Європейська агенція з лікарських засобів дійшла висновку, що вакцина проти коронавірусу від AstraZeneca є безпечною та ефективною.
  • Франція та Італія відновили використання вакцини AstraZeneca після висновку Європейської агенції з лікарських засобів про її безпечність.
  • Уряд Швеції дав дозвіл на відновлення вакцинації препаратом AstraZeneca осіб віком понад 65 років.
  • У МОЗ повідомили, що всі вакцини AstraZeneca, виготовлені на різних виробничих майданчиках, є взаємозамінними.
  • Комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів дійшов висновків, що ризик виникнення тромбів повинен бути внесений до списку дуже рідкісних побічних ефектів вакцини Vaxzevria (раніше AstraZeneca).

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу