Рада попередньо підтримала посилення відповідальності за недостовірне декларування

УНІАН

Верховна рада проголосувала за основу законопроєкт №4651 щодо посилення відповідальності за недостовірне декларування. Також повертається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі.

Відповідне рішення підтримали 283 народних депутатів на позачерговому засіданні 15 квітня.

"Знижується верхній поріг умовної брехні в декларації з чотирьох тисяч до двох тисяч прожиткових мініумів. Все, що вище – буде кваліфікуватися за ч.2 відповідної статті. Додається покарання у вигляді позбавлення волі строком до двох років, також підвищується штраф. Вказані правопорушення пропонується віднести до корупційних", – сказав голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов.

Окрім цього законопроєктом пропонується те, що особа, яка вчинила вказала в декларації недостовірні дані, не зможе бути звільненою від кримінальної відповідальності, навіть якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Читайте також: Чи зможуть чиновники уникнути покарання за недостовірне декларування. Пояснює експерт

Нардеп від фракції "Слуга народу" Сергій Іоношас зазначив, що закон вступить у дію у 2022 році.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій. Рішення КСУ обурило міжнародних партнерів України та громадськість.
  • Верховна рада підтримала законопроєкт №4460-д щодо відновлення відповідальності за недостовірне декларування та неподання декларації.
  • Ним передбачається, що якщо відомості у декларації відрізняються від реальних статків від 875 тисяч гривень до 8 мільйонів, правопорушник має виплатити до 51 тисяч гривень штрафу. У разі якщо різниця перевищує 8 мільйонів гривень – штраф від 3 до 5 тисяч неоподаткованих мінімумів або громадські роботи, або обмеження волі (обмеження права на вільне пересування - ред.) до двох років з позбавленням права обіймати посади.
  • НАЗК розкритикувало законопроєкт, через те, що він не передбачає позбавлення волі ні за умисне декларування недостовірної інформації, ні за умисне неподання декларації, а лише обмеження свободи. Тож голова НАЗК Олександр Новіков закликав Володимира Зеленського ветувати цей законопроєкт.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу