Перейти до основного змісту

COVID-19: Україна досі третя за рівнем смертності серед країн Європи

. АР

Україна залишається третьою країною Європи за рівнем смертності від коронавірусу,

Про це повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко на пресконференції 15 квітня.

"Україна досі третя за рівнем смертності серед великих країн Європи. Смертність в Чехії на тлі серйозного спадання захворюваності також спадає. Є стабілізація у Польщі", — розповів він.

За його словами, загалом захворюваність на коронавірус у світі зростає і вже у другій половині квітня може досягти свого попереднього абсолютного максимуму, що був на початку 2021 року. Зростання йде через те, що Азія є новим епіцентром спалаху захворюваності й вдвічі перевищила попередні свої континентальні максимуми. Найсильніший спалах спостерігається в Індії. Також внесок у це зростання дає Туреччина.

"Якщо говорити про Європу, то Європа другий тиждень стабілізується. Там пройшла низка серйозних карантинних обмежень. Бачимо, що Північна Америка перебуває на такому “плато”, вона коливається, зараз бачимо зростання, це зростання може перейти далі в аналогічні коливання, які ми бачили до цього", — вважає Ганиченко.

Водночас в Україні рівень ПЛР-тестувань традиційно є одним із найнижчих і його треба збільшувати у 3-4 рази, але кількість шпиталізацій стабілізувалась, знизившись на 11%.

"Це означає, що в Україні починається вивільнення ліжкомісць з киснем, вивільнення ресурсів медичної системи. На одне ліжко приходить менше пацієнтів, ніж іде з цього ліжка в середньому. Однак ми бачимо продовження зростання смертності. Зараз в середньому за добу помирає близько 400 осіб", — повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я.

За його словами, це на 71% більше, ніж було у попередні хвилі. Однак показник смертності вже стабілізувався, хоча ще й може зростати наступний тиждень. Після цього має піти стабілізація і спад. На думку Ганиченка, на кінець червня слід очікувати від 55 до 75 тисяч померлих від COVID-19, якщо рахувати від березня 2020 року. Нині Україна рухається за жовтим (середнім) і чорним (песимістичним) сценарієм.

Читайте також: "COVID-19 вигаданий? Приїдьте до мене" – інтерв'ю із першим вакцинованим в Україні лікарем

Що відомо

  • Зростання рівня захворюваності, тяжкості перебігу та летальності COVID-19, яке спостерігається в Україні від початку 2021 року, пов'язане з циркулюванням нових штамів.
  • Станом на 15 квітня в Україні зареєстровано 16 427 нових випадків захворювання на COVID-19. Одужало 11 148 осіб. Загалом в Україні кількість інфікованих від початку пандемії сягнула 1 887 338 осіб. 38 225 пацієнтів померли, 1 442 618 – одужали.
  • Міністерство охорони здоров'я оновило розподіл карантинних зон в Україні, віднісши до "червоної" зони м.Київ та 12 областей.
  • В Україні кількість ліжок із киснем для пацієнтів з COVID-19 досягла свого максимуму. Наразі зайнято вже понад 47 тисяч ліжок з 67 тисяч.
  • 65% українців підтримують введення жорстких карантинних обмежень у разі збільшення захворюваності на COVID-19
  • 7 квітня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні поки не планують вводити тотальний карантин.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня

Вибір редакції