НАЗК перевірить чиновників, які задекларували біткоїни

Фото: Unsplash

Національне агентство з питань запобігання корупції почало перевірку чиновників, які у своїх деклараціях за 2020 рік вказали, що володіють криптовалютою.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник управління проведення обов'язкових повних перевірок НАЗК Сергій Петухов.

"Цього року ми вже розпочали 250 перевірок і в рамках деяких з них вже перевіряємо задекларовані біткоїни. Якщо ми виявимо, що вказана інформація про володіння криптовалютою є недостовірною – це є підстава для адміністративної чи кримінальної відповідальності", – написав він.

За його словами, НАЗК вказало в роз'ясненнях, що криптовалюти треба декларувати як нематеріальні активи у Розділі 10 декларації із зазначенням виду крипти, дати набуття та загальної вартості набутого активу на дату набуття.

"При перевірці декларації ми подивимось чи дійсно декларанту належить вказана кількість токенів крипти, чи дійсно перераховувалися гроші за її придбання та чи може декларант пояснити походження грошей, витрачених на придбання токенів", – додав Петухов.

За даними платформа відкритих даних Opendatabot, 652 чиновники задекларували загалом 46 351 біткоїн. Станом на 8 квітня вартість одного біткоїна складає майже 57 тис. доларів США.

Що відомо

  • У ході кампанії декларування доходів громадян подано понад 172 тисячі декларацій про майновий стан і доходи, що більше на 12% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що кампанія декларування-2021 офіційно завершена і протягом неї надійшло майже 800 тисяч декларацій.
  • 31 березня добіг кінця термін подання держпосадовцями обов’язкових щорічних декларацій, передбачених законодавством. Суспільне розбиралося, якими матеріальними досягненнями можуть похизуватися українські міністри.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу