У Каїрі влаштували "золотий парад фараонів". Як це було

. АР

Ввечері 3 квітня в столиці Єгипту – Каїрі влаштували церемонію урочистого транспортування 22 мумій з Єгипетського музею до нового Національного музею єгипетської цивілізації, розташованого у древньому районі міста Фустат. Цей захід отримав назву "Золотий парад фараонів".

Як повідомляє ВВС, під час заходу вулицями Каїра провезли 18 мумій царів та чотирьох цариць. Їх тіла помістили у спеціальні заповнені азотом ящики, аби захистити мумії від зовнішніх руйнівних чинників. Колону з саркофагів очолили одягнені в стародавній одяг вершники та супроводжували єгипетські кінозірки, співаки, танцюристи та охорона.

Мумії перевозили у хронологічному порядку правління фараонів – починаючи від Секененра Таа II (фараона 17-ї династії) і завершуючи Рамзесом IX (правив у XII столітті до нашої ери). Серед них – мумії короля Рамзеса II, короля Секнен Ра, короля Тутмоса III, короля Сеті I, королеви Хатшепсут, королеви Меритамон, дружини короля Аменхотепа I та королеви Ахмосе-Нефертарі та дружини короля Ахмосе.

Читайте також: Єгипет готується до "параду мумій". Що це таке

В урочистій церемонії взяв участь президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі, а також інші представники влади. Зазначається, що на організацію заходу було витрачено кілька мільйонів доларів. Перевезені експонати зберігатимуться у Залі царських мумій, який був спроєктований таким чином, щоб відвідувачі відчули ілюзію перебування в Долині Царів у Луксорі. Мумії будуть представлені на загальний огляд вже з 18 квітня.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу