Албанія розпочала кампанію масової вакцинації перед туристичним сезоном

Ілюстративне фото: pixabay

Балканська країна Албанія розпочала кампанію масової вакцинації препаратом Sinovac (Китай) перед туристичним сезоном.

Як пише Еkathimerini, сотні людей у ​​віці 70 років і старше зібралися на головній площі Тирани Скандербег, щоб отримати дозу вакцини в одному з двох великих наметів.

Раніше Албанія отримала менш як 100 тисяч доз препаратів Pfizer, AstraZeneca і російської "Спутнік V". Нині у країні вакциновано 65 тисяч медичних працівників, люди у віці 80 років і старше, а також шкільні вчителі.

Албанія з населенням 2,8 мільйона осіб підписала контракти на поставку приблизно 2,5 мільйона доз вакцини Pfizer, AstraZeneca, "Спутнік V" і Sinovac. Уряд продовжує працювати над укладенням нових контрактів на вакцини, щоб все населення могло бути повністю вакциновано до початку 2022 року.

Раніше прем'єр Албанії Еді Рама вирушив до Туреччини й привіз 192 тисячі доз препарату Sinovac. Решта 500 тисяч доз цієї вакцини надійдуть через два місяці. Рама також заявив, що Sinovac побудує в Албанії завод з виробництва різних вакцин. За словами міністра охорони здоров'я Огерта Манастірліу, Албанія прагне робити не менше 10 тисяч щеплень на день.

Зазначається, що уряд прагне підготувати країну до прийому туристів цього літа, оскільки туризм є важливою галуззю економіки країни. Іноземним туристам, які приїжджають в Албанію, не потрібно буде надавати докази того, що вони зробили щеплення від COVID-19.

Що відомо

  • Албанія 11 січня розпочала вакцинацію громадян від COVID-19 британською вакциною Pfizer/BioNTech на стадіоні столиці Тирани.
  • Понад сто країн у світі відкрили свої кордони для українців. Туди станом на кінець березня можна їхати за умови дотримання правил в'їзду.
  • 19 березня Міністерство охорони здоров'я станом віднесло 44 країни до "червоної" зони за рівнем поширення COVID-19. Зокрема "червоними" стали Чорногорія, Болгарія, Чехія, Ізраїль та Албанія. Єгипет, ОАЕ та Туреччина залишилися "зеленими".

Читайте також

Коли люди з усього світу знову подорожуватимуть. Відповідають експерти

Рік з COVID-19: названо країни, в які найчастіше подорожували українці торік

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!