В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. Першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
Як повідомляє Telegram-канал Міністерства охорони здоров'я, було проведено 159 щеплень проти COVID-19 першою дозою.
У Вінницькій області зробили 10 щеплень, у Житомирській — 40, у Київській — 19, у Черкаській — 80, у Чернігівській — 10.
У міністерстві зазначили, що за минулу добу МОЗ не отримало жодного повідомлення про зареєстровані несприятливі події після імунізації. Як повідомив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, 25 лютого вакцинація стартує у Полтавській, Сумській, Донецькій, Луганській, Чернівецькій, Хмельницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Івано-Франківській, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Рівненській, Волинській, Кіровоградській, Харківській областях та Києві.
Яка вакцина
24 лютого в Україні розпочалася перша хвиля національної програми вакцинації проти COVID-19 вакциною Covishield виробництва індійського підприємства Serum Institute.
Розробниками вакцини є Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Фактично, йдеться про ту ж "оксфордську" вакцину. На відміну від вакцини AstraZeneca, розроблену спільно з Оксфордським університетом та яку ВООЗ дозволила до використання у світі, індійський препарат ще не ліцензований в Європі. Влітку 2020 року AstraZeneca та Індійський інститут вакцин підписали угоду про виробництво вакцини, щоб "допомогти країнам з низьким і середнім рівнем доходу".
Вакцина Covishield вводиться внутрішньом'язово - дві дози по 0,5 міліграма з інтервалом у 28 днів. Розробники стверджують, що ця вакцина призводить не тільки до появи антитіл проти коронавірусу, а й до появи Т-лімфоцитів, які можуть зіграти вирішальну роль у боротьбі з COVID-19.
Коли можна вакцинуватися
Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила календарний план з безкоштовної вакцинації населення від COVID-19 на 2021 рік.
Так, щеплення отримають:
- лютий-квітень: 367 тисяч медиків стаціонарів і учасники ООС;
- квітень-травень: 1,9 млн осіб у віці 80+ років і працівників первинної медичної допомоги;
- травень-червень: 363 тисячі інших медпрацівників;
- червень-липень: 2,9 млн осіб у віці 70-79 років;
- липень-серпень: 640 тисяч співробітників структур держбезпеки;
- серпень-вересень: 2,3 млн осіб у віці 65-69 років;
- вересень-жовтень: 1,4 млн працівників освіти;
- жовтень-листопад: 2,8 млн осіб у віці 60-64 роки;
- листопад-грудень: 1,7 млн представників інших категорій.