Які області отримають вакцину від COVID-19 першими. Відповідає МОЗ

. AP

Міністерство охорони здоров'я заявило, що вакцину від COVID-19 24 лютого першими отримують Київ, Київська область, Чернігів, Черкаська область, Житомир та Вінниця. Цього ж дня розпочнеться вакцинація.

Про це повідомив головний санітарний лікар і перший заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу 23 лютого.

"Після завершення вхідного контролю, згідно з розподілом МОЗ, партія вакцини буде розфасована для кожної з областей нашої країни. І завтра (24 лютого — ред.) з самого ранку 11 автомобілів вирушать в подорож і будуть доставляти вакцину до обласних складів. Перші сім областей, які отримають вакцину – це Київ, Київська область, Чернігів, Черкаська область, Житомир, Вінниця", — сказав він.

Ляшко пояснив, що вакцину вивезуть одночасно до всіх областей, однак логістичні маршрути побудовані таким чином, що деякі області отримають вакцину у перший день, а інші можуть її отримати або пізно ввечері або наступного дня. Вакцинація розпочнеться відразу після доставлення препаратів, які будуть зберігатися на обласних складах.

За словами Ляшка, разом з вакциною будуть доставлені шприци для ін’єкцій і бокси безпечної утилізації шприців, а також роздаткові матеріали — інформована згода про проведення щеплення й агітаційні матеріали.

Ляшко розповів, що мобільні групи, які є у кожній з областей, будуть брати вакцину на обласному складі та виїздити до медичного закладу, який надає допомогу хворим на коронавірус. Головний санітарний лікар нагадав, що, згідно з дорожньою картою вакцинації, першими щеплення отримують працівники охорони здоров'я, які надають допомогу хворим на COVID-19.

Читайте також: Скільки щеплень на місяць зможуть робити мобільні бригади. Розповідає головний санлікар

Ляшко зазначив, що мобільні бригади й пункти щеплень будуть оплачуватися Національною службою здоров'я у рамках окремого пакету програми медичних гарантій.

Що відомо

  • До України прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до аеропорту "Бориспіль" доставив літак Турецьких авіаліній.
  • Вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні 23 лютого.
  • 21 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тисяч вакцин AstraZeneca (CoviShield) із заводу-виробника в індійському місті Пуне.
  • Міністерство охорони здоров'я розробило інтерактивну карту з пунктами безкоштовного тестування на COVID-19.
  • Раніше заявку на реєстрацію вакцини в Україні подала китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech.
  • У Міністерстві охороні здоров'я сформували поіменні списки медичних працівників, які підпадають під першу чергу вакцинації проти COVID-19. Зокрема, першими щепитимуть членів мобільних бригад.