Скільки платитимуть мобільним бригадам за вакцинацію. Дані МОЗ

АР

Кабінет міністрів встановив тариф для мобільних бригад, які будуть проводити вакцинацію населення від COVID-19. Медична команда отримуватиме загальну ставку у 8247 гривень на місяць та надбавку за кожне зроблене щеплення.

Про це на брифінгу повідомила перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірини Садов'як.

"Глобальна ставка тарифу буде 8247 грн, це медична команда, і тариф за медичну послугу вакцинації – 25 грн за перше щеплення, 60 грн за друге, повторне щеплення. Така очікувана вартість медичних послуг розраховується щомісячно для однієї медичної команди, яка готова провести вакцинацію", – розповіла Садов'як.

За її словами, граничний показник пацієнтів для однієї мобільної бригади складає 1320 осіб на місяць.

Окрім цього, було скасовано "ковідного пакету" для екстреної медичної допомоги.

"Разом з тим, глобальна ставка для екстреної медичної допомоги підіймається на 235 грн на рік, до цього вона складала 163 грн. До тарифу застосовуються наступні коефіцієнти: 1,08 за виявлення вперше 100 осіб на 100 тис. населення, 1,16 за виявлення 100-200 осіб на 100 тис. населення, 1,24 за виявлення 200-300 осіб і 1,32 за виявлення понад 300 осіб", – зазначила Садов'як.

Як додала Садов'як, програма починає діяти з 1 лютого.

Що відомо

  • На початку лютого Україна отримала підтвердження на поставку 12 мільйонів доз вакцин від COVID-19, зокрема і AstraZeneca. Однак для того, щоб вакцину дозволили використовувати в Україні необхідно було, щоб її схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розраховує, що перше щеплення вакциною від COVID-19 буде зроблено до 21 лютого. Водночас він пояснив, що відтермінування початку масової вакцинації, яка була запланована на 15 лютого, відбулось через логістичні проблеми.
  • За даними МОЗ, вакцинацію від COVID-19 в Україні здійснюватимуть 572 мобільні бригади.
  • В Україні вакцинуватися готові 65% людей, водночас більше людей почали вважати загрозу від пандемії дещо перебільшеною.
  • Україна розпочне вакцинацію проти COVID-19 вакциною AstraZeneca виробництва індійської компанії Serum Institute.