Нідерландський суд постановив скасувати комендантську годину в країні

АР

Окружний суд Гааги постановив негайно скасувати раніше запроваджену урядом країни комендантську годину через обмеження особистої свободи громадян.

Як повідомляє Dutch News, відповідне рішення суд ухвалив 16 лютого. При цьому в тексті рішення зазначається, що ініціатором позову є нідерландська антикоронавірусна група Viruswaarheid.

Зокрема, суд постановив, що комендантська година являє собою значні наслідки для права на вільне пересування і недоторканність приватного життя, тому вимагає "надзвичайно обережного ухвалення рішень".

У суді також зазначили, що комендантська година в Нідерландах була запроваджена на підставі закону про надзвичайні повноваження цивільної влади, згідно з яким місцевий уряд має право вдаватися до таких заходів у виняткових обставинах без консультації з палатою представників і сенатом. Водночас суддя попередньо ухвалив, що введення комендантської години в країні "не було пов'язано з особливою терміновістю, необхідної за цим законом".

Офіційний представник міністерства юстиції Нідерландів уже заявив, що влада уважно вивчає судову постанову.

Влада Нідерландів запровадила комендантську годину зі 21:00 до 4:30 у середині січня 2021 року. У лютому термін її дії було продовжено до ранку 3 березня. Обмеження передбачають заборону перебувати на вулиці без поважної причини. Порушникам правил загрожує штраф у розмірі 95 євро.

Що відомо

  • 25 січня у Нідерландах під час антикоронавірусних протестів заарештували понад 100 людей.
  • 31 січня поліція Брюсселя розігнала акцію протесту проти карантинних заходів, впроваджених урядом країни через поширення коронавірусу. В демонстрації взяли участь близько 400 осіб.
  • У Бельгії з жовтня 2020 року діє жорсткий карантин, в межах якого заборонені будь-які масові зібрання, закриті всі культурні, розважальні та громадські установи. Також в країні діє комендантська година.
  • У Грузії ресторатори оголосили бойкот через недостатню державну підтримку на карантині.
  • У Чехії сотні барів і ресторанів відновили роботу на знак протесту проти карантинних обмежень.