Україна хоче запустити власний супутник разом із компанією Ілона Маска. Чи реальною є ідея

Оновлено
Національний промисловий портал

Україна проводить перемовини з компанією американського бізнесмена Ілона Маска SpaceX щодо запуску власного супутника "Січ 2-30" у грудні 2021 року. Водночас наземний сегмент супутника готовий лише на 45%, а Кабінет міністрів ще не погодив фінансування.

Згідно з повідомленням Комітету з питань економічного розвитку, на завершення низки технічних випробувань супутника "потрібно ще кілька днів". Тим часом фінансування проєкту знаходиться на погодженні уряду.

"Було і є багато технічних питань, які зараз вирішуються, однак є розуміння, що є вільний слот у грудні 2021 року для запуску українського супутника", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що орбітальний сегмент супутника готовий на 85%, а наземний — на 45%.

12 лютого віцепрем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський розповів, що Україна веде перемовини зі SpaceX і хоче запустити супутник у грудні.

"У нас є вікно тільки запустити наш апарат у грудні за допомогою іноземного оператора, яким у цьому випадку є SpaceX", — заявив Уруський в ефірі телеканалу "Перший діловий".

За його словами, нині ведуться технічні перемовини щодо сумісності "Січ 2-30 (2-1)" з ракетним носієм компанії. Уруський відзначив, що невдовзі стане зрозуміло, чи це в принципі можливо зробити.

"Останній раз ми запускали серйозний супутник дистанційного зондування 10 років назад. Тому дійсно це стає визначною подією для нас", — додав Уруський.

Він також зазначив, що український супутник наразі "вимагає кінцевого аналізу і експлуатаційних перевірок технічної готовності до запуску". Апарат було зібрано на підприємстві "Південмаш", де він перебуває досі.

Супутник "Січ 2-30"

11 січня Україна отримала частоти для супутникової мережі.

"Україна отримала частотні присвоєння для супутникової мережі SICH-2M, яка призначена для забезпечення орбітальної експлуатації українських супутників дистанційного зондування Землі серії "Січ", - повідомили у пресслужбі Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

Defense Express

Як відзначається, робота щодо отримання частот для українського супутника тривала три роки.

"Реєстрація супутниковій мережі SICH-2M забезпечує міжнародно-правовий захист частотно-орбітального ресурсу нового покоління українських супутників дистанційного зондування Землі серії "Січ" після їх введення в експлуатацію", - пояснили у відомстві.

За даними підприємства "Південмаш", загальна вага супутника становить 170 кілограмів та 40 кілограмів корисного навантаження. Він призначений для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль, а також для моніторингу параметрів магнітосфери Землі.

Що відомо

  • У Великій Британії, Канаді та США компанія Ілона Маска SpaceX відкрила передзамовлення на супутниковий інтернет Starlink.
  • 24 січня американська компанія SpaceX Ілона Маска 24 січня здійснила успішний запуск багаторазової ракети Falcon 9 із рекордною кількістю супутників, започаткувавши історичну місію Transporter-1.
  • 14 січня 2021 року вантажний космічний корабель Cargo Dragon компанії SpaceX повернувся на Землю з вантажем із Міжнародної космічної станції.
  • Компанія Ілона Маска SpaceX підписала контракт з міністерством оборони США про запуск 28 супутників на 150 мільйонів доларів.
  • 19 грудня 2020 року ракета-носій Falcon 9 компанії Ілона Маска успішно злетіла зі стартового майданчика та вивела на орбіту засекречений супутник для Національного управління військово-космічної розвідки США.