Перейти до основного змісту

Перша телефонна розмова Мерца і Сі: лідери Німеччини і Китаю обговорили війну РФ в Україні

Президент Китаю Сі Цзіньпін і лідер РФ Володимир Путін під час церемонії покладання вінків до могили Невідомого солдата на честь 80-ї річниці перемоги над нацистською Німеччиною, Москва, Росія, 9 травня 2025 року. Getty Images/Contributor

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц провів телефонну розмову з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, під час якої говорили, зокрема, про війну РФ в Україні.

Про це журналістам на брифінгу повідомив речник федерального уряду, передає Укрінформ.

Зазначається, що Мерц і Сі обмінялися думками з міжнародних та регіональних питань, а також обговорили російську агресію проти України.

“Канцлер доповів про спільні зусилля Європи та США для досягнення якнайшвидшого припинення вогню. Він закликав підтримати ці зусилля”, — сказав речник.

За його словами, обидва лідери наголосили на готовності співпрацювати у партнерстві для вирішення глобальних проблем.

Мерц і Сі домовилися найближчим часом відновити прямий обмін інформацією для подальшого розвитку німецько-китайської співпраці.

Канцлер ФРН і очільник КНР підкреслили важливість економічних відносин між Німеччиною та Китаєм. Мерц, зокрема, наголосив на важливості чесної конкуренції та взаємності.

Це перше спілкування нового канцлера з лідером Китаю.

Напередодні телефонну розмову з Сі провів президент Франції Еммануель Макрон.

Кілька днів тому відбулась також перша телефонна розмова очільників МЗС Німеччини та Китаю.

Позиція КНР щодо війни в Україні

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року Китай дотримується позиції "стратегічного нейтралітету". Офіційний Пекін закликає до мирного врегулювання конфлікту, однак не засуджує дії Москви й утримується від голосувань за ключові резолюції ООН, які прямо засуджують агресію Росії.

Водночас Китай активно розвиває економічні відносини з Росією, зокрема в енергетичній та технологічній сферах, що викликає занепокоєння на Заході.

У травні 2024 року лідер Китаю Сі Цзіньпін під час пресконференції з очільником Кремля Володимиром Путіним заявив, що Пекін і Москва виступають за "політичне врегулювання" війни в Україні. Китай відмовився взяти участь у саміті миру, бо туди не запросили Росію.

Пекін також представив власний "мирний план" із 12 пунктів, який Україна та її західні партнери сприйняли скептично через відсутність чітких вимог щодо виведення російських військ із окупованих територій.

Колишній держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай не може шукати шляхи для припинення війни в Україні та покращення відносин з Європою і водночас постачати Росії товари, які є "найбільшим викликом європейській безпеці з часів закінчення холодної війни".

Топ дня
Вибір редакції