Перейти до основного змісту

27 травня Рада ЄС проведе слухання щодо позбавлення Угорщини права голосу

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час пресконференції у Братиславі, Словаччина, 28 квітня 2025 року. REUTERS/Radovan Stoklasa

27 травня Рада Європейського Союзу проведе 8 слухання щодо позбавлення Угорщини права голосу, якщо існує ризик серйозного порушення нею цінностей, на яких заснований Євросоюз.

Про це йдеться у порядку денному Ради з загальних питань Європейського Союзу на 27 травня.

Рада проведе вже восьме слухання у питанні порушення Угорщиною цінностей ЄС. Процедуру щодо можливого порушення Угорщиною цінностей ЄС, а саме статті 7 Договору про Європейський Союз, запустили ще у 2018 році.

Стаття 7 Договору про Європейський Союз передбачає позбавлення країни-члена ЄС права голосу у Раді Європейського Союзу, якщо держава порушує фундаментальні цінності ЄС.

21 травня депутати Європейського парламенту закликали Єврокомісію припинити надання всіх коштів Угорщині. Депутати вважають, що Угорщина підриває головні цінності ЄС, а саме незалежність судової гілки влади та обмеження зібрань. Також депутати Європарламенту вважають, що Угорщина відкрито використовує своє право вето щодо відкриття переговорів про членство між Україною та ЄС.

У 2022 році ЄС заблокував виплату коштів Угорщині через брак контролю та прозорості. У відповідь уряд Орбана запровадив реформи, такі як створення Інтеграційного управління. Та, на думку європарламентарів, з того часу Угорщина не зробила жодного прогресу.

Що відомо про блокування Угорщиною вступу України до ЄС

Угорщина блокує відкриття кластерів про переговори про вступ України до ЄС з початку 2025 року. В уряді країни заявляли, що "членство України в ЄС буде тягарем як для блоку, так і для Угорщини".

Глава українського Мін'юсту Стефанішина заявила, що Київ погодив з Угорщиною з 12 травня проводити регулярні консультації, аби розблокувати переговорний процес про вступ України в Європейський Союз.

11 травня Угорщина відтермінувала переговори з Україною щодо нацменшин, які мали відбутись 12 травня. В угорському МЗС пояснили, що підставою стало звинувачення Будапешта з боку Києва у шпигунстві.

Угорщина проведе консультативний референдум щодо вступу України до Євросоюзу. У бюлетені уряд країни поширить 7 нібито загроз для Угорщини від членства України в ЄС. Референдум в Угорщині розпочнеться в середині квітня і триватиме до 20 червня. Його результати не є обов'язковими до виконання урядом Угорщини.

Також уряд Угорщини розіслав громадянам країни лист, у якому прямо закликає угорців висловитись проти членства України в ЄС під час консультативного референдуму.

Топ дня
Вибір редакції