Сполучені Штати офіційно прийняли літак Boeing 747, який уряд Катар подарував президенту США Дональду Трампу.
Про це пише The New York Times з посиланням на речника Міністерства оборони США.
Зазначається, що Міністерство оборони Сполучених Штатів доручило Військово-повітряним силам США знайти спосіб якнайшвидшої модернізації літака, щоб зробити його новим президентським літаком.
"Міністр оборони прийняв літак Boeing 747 від Катару відповідно до всіх федеральних норм і правил. Міністерство оборони забезпечить, щоб під час переобладнання літака для перевезення президента США були враховані всі вимоги щодо безпеки та функціональності", — заявив головний речник Пентагону Шон Парнелл.
За оцінками представників авіаційної галузі, літак коштує близько 200 мільйонів доларів, але, як визнають у Пентагоні, він потребує масштабної переробки, щоб відповідати стандартам безпеки для перевезення Дональда Трампа.
"Будь-який цивільний літак потребує значних модифікацій. Ми вже почали оцінювати, що саме потрібно для цього конкретного літака", — заявив у вівторок секретар ВПС Трой Мейнк під час слухань у Сенаті.
Трамп у середу також підтвердив факт подарунку.
"Вони дарують літак ВПС США — і це чудово", — сказав він у Білому домі.
Водночас, цей подарунок викликав занепокоєння в Конгресі — там побоюються, що Трамп тиснутиме на ВПС, аби ті завершили модернізацію занадто швидко, нехтуючи безпековими системами — такими як захист від ракет або електромагнітних імпульсів ядерного вибуху.
У Пентагоні не назвали приблизні терміни завершення модернізації, хоча Трамп та Білий дім дали зрозуміти, що хочуть бачити літак у дії вже до кінця року.
Як демократи, так і республіканці в Конгресі висловили занепокоєння, що Катар міг використати подарунок, аби вплинути на Трампа. Також існують побоювання, що в літаку могли залишити прослуховувальні пристрої.
Прем’єр-міністр Катару шейх Мохаммед бін Абдулрахман Аль Тані в понеділок вперше публічно підтвердив, що уряд Катару схвалив передачу літака в подарунок США. Він відкинув припущення про спробу впливу.
"Я не розумію, чому люди так думають. Це не хабар, не спроба Катару щось купити чи вплинути на адміністрацію. Я не бачу жодної обґрунтованої причини для таких підозр", — сказав він.