Перейти до основного змісту

Рубіо не зміг назвати Путіна воєнним злочинцем під час слухань у Конгресі США

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті Палати представників у Вашингтоні, округ Колумбія, США, 21 травня 2025 року. REUTERS/Elizabeth Frantz

Під час слухань у Комітеті Палати представників держсекретар США Марко Рубіо кілька разів ухилився від прямої відповіді на запитання, чи вважає він лідера Кремля Володимира Путіна воєнним злочинцем.

Відповідне слухання в Комітеті у закордонних справах Палати представників Конгресу США транслювала агенція Associated Press.

"Те, що там відбувалося, справді схоже на воєнні злочини. Але наша головна мета — зупинити війну. Ми не можемо цього зробити, не поговоривши з Путіним. Це людина, з якою ми ведемо переговори", — стверджує Рубіо.

Його позиція викликала гостру критику в залі засідань. Один із конгресменів заявив, що шкодує про своє голосування за Рубіо, звинувативши його у змові з Дональдом Трампом і в "зраді українського народу". Він додав: "Путін грає вами, як на скрипці".

Сенатор-демократ Кріс ван Голлен за підсумками слухань також розкритикував позицію держсекретаря:

"Марко Рубіо вже не той, з ким ми працювали разом у Сенаті. Він пройшов MAGA-лоботомію", — сказав він.

Окрім цього, під час слухань сам Рубіо заявив, що у світі відбувається багато жахливих речей, але США не можуть "розв'язувати всі проблеми", тому, на його думку, необхідно зосередитися на національних інтересах.

Це не вперше, коли представники адміністрації Дональда Трампа ухиляються від відповіді на питання про Путіна. У лютому низка американських посадовців послідовно уникала прямих заяв про те, що Росія є агресором у війні проти України. Зокрема, від прямої відповіді ухилялися міністр оборони США Піт Гегсет, тодішній радник з нацбезпеки Майк Волц, а також кандидат на посаду заступника міністра оборони Стівен Файнберг.

Що відомо про ордер на затримання Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

2 вересня Путін прибув з офіційним візитом у Монголію. Хоч країна визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, проте, попри заклики України, російського лідера там не арештували. Речник МКС Фаді ель-Абдалла заявив, що Монголія може не арештовувати російського лідера, якщо країни змушені "порушити договірні зобов’язання" з іншою державою або якщо це порушує "дипломатичний імунітет особи або майна третьої держави".

Топ дня
Вибір редакції