Перейти до основного змісту

Злам сервісу урядових комунікацій у США: викрадено дані десятків чиновників

ЗМІ
Колишній радник США з національної безпеки Майк Волц виступає в день зустрічі президента США Дональда Трампа з послами США в Білому домі у Вашингтоні, США, 25 березня 2025 року. REUTERS/Evelyn Hockstein

Хакер, який раніше цього місяця зламав комунікаційний сервіс TeleMessage — платформу, якою користувався колишній радник Трампа з нацбезпеки Майк Волц, — отримав доступ до повідомлень значно ширшого кола американських чиновників, ніж повідомлялося раніше.

Про це йдеться у розслідуванні Reuters.

У злитому масиві даних, наданому організацією Distributed Denial of Secrets, журналісти ідентифікували понад 60 урядовців США, які користувалися TeleMessage. Серед них — працівники служб з надзвичайних ситуацій, митної служби, дипломати, щонайменше один співробітник Білого дому та представники Секретної служби. Повідомлення охоплюють близько доби до 4 травня і в більшості випадків є розділеними.

TeleMessage — це версія месенджерів на кшталт Signal, адаптована для архівування повідомлень згідно з вимогами урядових структур. Сервіс вимкнули 5 травня "з міркувань безпеки". Його власник — компанія Smarsh із Портленда — відмовилася від коментарів.

Хоча журналісти не змогли підтвердити автентичність усього архіву, у кількох випадках у Reuters верифікували номери телефонів і справжність повідомлень. Наприклад, представник компанії фінансових послуг і заявник до FEMA (Агентства з надзвичайних ситуацій) підтвердили, що їхні повідомлення справжні.

У даних не виявлено конфіденційної інформації або повідомлень самого Волца, однак були згадки про логістику поїздок високопосадовців, зокрема — до Ватикану та Йорданії.

У Білому домі підтвердили обізнаність про інцидент, але не прокоментували користування платформою. Держдеп та інші агентства здебільшого не відповіли на запити.

Колишній аналітик Агентства нацбезпеки США Джейк Вільямс зазначив, що навіть якщо контент повідомлень неважливий, метадані — тобто інформація про те, хто, коли й з ким спілкувався — можуть становити серйозну загрозу для контррозвідки.

Попередній скандал із витоком інформації

У березні Волц випадково додав журналіста The Atlantic до закритого чату в іншому застосунку — Signal, де обговорювалися удари по хуситах у Ємені. Після публікації деталей він визнав автентичність витоку.

Спершу Трамп публічно підтримав Волца, назвавши його "хорошою людиною, яка засвоїла урок". Згодом Волтц залишив посаду радника з нацбезпеки — Трамп призначив його послом США в ООН.

Топ дня
Вибір редакції