Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що у США немає засобів протиповітряної оборони "Петріот", які Америка могла передати Україні. Тому США працюють із союзниками в НАТО для передачі їхніх систем ППО Україні.
Про це Марко Рубіо повідомив під час виступу у Сенаті США.
За словами Рубіо, адміністрація президента Трампа має прийняти рішення щодо звернення до Конгресу за додатковим фінансуванням на допомогу Україні.
"Все, що було схвалено й асигновано Конгресом, триває. Є союзники НАТО, які мають батареї ракет "Патріот", які могли б передати Україні для захисту Києва та інших міст. Ми працюємо з ними, щоб отримати ці системи. Та країни неохоче відмовляються від них. Водночас боєприпаси витрачаються швидше, ніж Захід може їх виробляти, що ускладнює ситуацію", — сказав Марко Рубіо.
За словами держсекретаря США, війну в Україні можна врегулювати лише дипломатичним шляхом.
"Основний виклик, який ми маємо в Україні, полягає в тому, що Росія хоче того, чого вона зараз не має і на що не має права. Україна хоче того, що вона не може повернути військовим шляхом. Ця криза не має військового вирішення. Вона має завершитися врегулюванням шляхом переговорів", — сказав Марко Рубіо.
19 травня президент США Дональд Трамп провів телефонні розмови з президентом України Володимиром Зеленським та очільником Росії Путіним.
Трамп заявив, що після його дзвінка мають "негайно розпочатись" переговори між Росією та Україною щодо припинення війни, яку розпочала РФ проти України.
Очільник Росії Путін теж зробив заяву після завершення розмови із Трампом. Путін заявив, що "припинення вогню з Україною можливе після досягнення відповідних домовленостей". Які це домовленості — він не уточнив.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що говорив із Трампом про можливість серйозних санкцій проти Росії, якщо РФ продовжить показувати небажання зупинити війну.