Зустріч президента України Володимира Зеленського і керівника РФ Володимира Путіна можлива “за умови досягнення певних домовленостей делегацій двох країн”.
Про це у суботу, 17 травня, заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляють “РИА Новости”.
“Зустріч Путіна і Зеленського можлива, але саме як результат роботи і після досягнення певних результатів у вигляді домовленостей двох сторін”, — заявив Пєсков.
Речник Кремля заявив, що Росія і Україна домовилися обмінятися переліками умов для припинення вогню, робота ведеться. За його словами, переговори Росії та України йдуть і повинні йти в закритому режимі.
Коментуючи наступний раунд переговорів Росії та України, Пєсков сказав, що “поки що йдеться про виконання домовленостей”.
Пєсков також заявив, що “про зміну складу делегації Росії на переговорах з Україною не йдеться, робота триватиме”.
Він також заявив, що для Росії під час підписання документів між російською та українською делегаціями “головним і принциповим є кандидатура підписанта від України”.
Крім того, за словами Пєскова, Кремль поінформує, якщо Путін і Трамп “вважатимуть за доцільне провести телефонну розмову”. Він також розповів, що контактів лідерів Росії та США після переговорів у Стамбулі поки що не було.
Що відомо про переговори представників України та Росії у Стамбулі
У Стамбулі 16 травня вдень відбулась зустріч делегацій України та Росії. На зустрічі також присутні представники Туреччини. Україну представляє міністр оборони Рустем Умєров, перші заступники очільників МЗС, СБУ, ГУР та інші представники.
Російську делегацію очолював Володимир Мединський, який вже був головою групи на перемовинах у 2022, а також заступники голів російських МЗС і Міноборони, начальник Головного управління Генштабу.
Перед тим у п'ятницю у Стамбулі відбулися тристоронні переговори делегацій України, США та Туреччини.
Суспільне повідомляло, що під час мирних перемовин у Стамбулі Росія висунула умову виведення українських військ з територій, що не захопила воєнним шляхом, як передумову для режиму тиші. Це території Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.
Журналіст The Economist Олівер Керрол заявив, що Росія не лише висунула умову виведення українських військ з територій, що не захопила воєнним шляхом, а й погрожувала окупувати Харківську та Сумську області у разі відмови.
Після переговорів міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що делегації обговорювали обмін полоненими та припинення вогню. Делегації говорили про обмін полоненими у форматі 1000 на 1000. Зараз Україна працює над деталями процесу цього обміну. Обмін можливо відбудеться найближчим часом, зауважив міністр оборони.
Президент Зеленський, який 15 травня зустрівся в Анкарі з президентом Туреччини Ердоганом, назвав низький рівень російської делегації "бутафорським", однак "з поваги до Трампа й Ердогана" відправив делегацію до Стамбула. За його словами, зустрічі мають відбутися за участі турецьких та американських представників.
Раніше Зеленський заявляв, що готовий до особистої зустрічі з Путіним у Стамбулі 15 травня, де лідер Кремля пропонував Україні прямі переговори. Однак Путіна на переговорах точно не буде, заявили в Кремлі.