Управління Верховного комісара ООН з прав людини повідомило, що минулого тижня індійська влада нібито змусила десятки біженців рохінджаРохінджа — етнічна група у М'янмі, які вважають себе корінними жителями території сучасного штату Ракхайн. Геноцид рохінджа — серія переслідувань і вбивств мусульманського народу рохінджа військовими М'янми що відбувається донині. зійти з військового судна в море поблизу М'янми після того, як видала їм рятувальні жилети.
Про це пише АР.
Зазначається, що, окрім агентства ООН, про це також повідомивли члени сімей біженців та їхній адвокат.
За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, щонайменше 40 біженців рохінджа були затримані в Нью-Делі і викинуті в море індійськими військово-морськими силами поблизу морського кордону з М'янмою. Біженці — в тому числі діти, жінки і люди похилого віку — допливли до берега, але їхнє місцезнаходження в М'янмі залишається невідомим, повідомило агентство.
П'ятеро біженців рохінджа в п'ятницю підтвердили агентству Associated Press, що члени їхніх сімей входили в групу, затриману індійською владою 6 травня. За їхніми словами, група, в тому числі 15 християн, була доставлена на літаку, а потім викинута в море індійськими військово-морськими силами 8 травня.
Адвокат Ділавар Хусейн, який представляє інтереси біженців, повідомив, що сім'ї подали петицію до Верховного суду Індії, закликаючи індійський уряд повернути їх назад до Нью-Делі.
Один біженців, які залишилися на тереиторії Індії, ім'я якого агентство AP не розголошує, розповів, що серед тих, кого повернули, був його брат. Він сказав, що отримав дзвінок від брата 8 травня після того, як йому вдалося позичити телефон у місцевого рибалки після висадки на острів у М'янмі. За слвоами брата, індійська влада зняла з людей кайдани та пов'язки з очей, видала їм рятувальні жилети та наказала доплисти до острова на території М'янми.
Військово-морські сили Індії та Міністерство закордонних справ відмовилися від коментарів.
У своїй заяві в четвер Управління з прав людини повідомило, що призначило експерта ООН для розслідування “несвідомих та неприйнятних дій” індійської влади. Агентство ООН закликало індійський уряд утриматися від “негуманного і небезпечного для життя поводження з біженцями рохінджа, включаючи їх репатріацію в небезпечні умови в М'янмі”.
Індія не має національної політики чи закону щодо біженців. Вона також не є учасницею Конвенції про статус біженців 1951 року та Протоколу до неї 1967 року.
Сотні тисяч біженців-мусульман рохінджа втекли від переслідувань після того, як зазнали утисків у м'янманському штаті Ракхайн, де чиновників звинувачують у геноциді.
За даними Міжнародної організації біженців, з приблизно 40 000 біженців рохінджа, які проживають в Індії, щонайменше 22 500 зареєстровані в УВКБ ООН. Багато з них живуть в таборах у різних штатах Індії.