Перейти до основного змісту

Зневага до мирного процесу — Сибіга про поведінку РФ щодо мирних переговорів

Ексклюзивно
Глава МЗС України Андрій Сибіга разом з міністром закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро у Туреччині, 15 травня 2025 рік. Міністерство закордонних справ

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Україна не є перешкодою до миру та припинення вогню. Він також повідомив, що Україну в Туреччині представлено на найвищому рівні — президент Зеленський, голова ОПУ Андрій Єрмак та міністр оборони Рустем Умєров.

Про це Андрій Сибіга розповів в коментарі Суспільному.

За словами Андрія Сибіги, Росія показує свою зневагу до партнерів та до мирного процесу щодо завершення війни, яку розпочала РФ проти України.

"Це критичний тиждень для наших мирних зусиль. І теж ми підходимо до тієї межі, коли світ має посилювати тиск на російського агресора, щоб зупинити війну. Російський агресор має розуміти наслідки своєї поведінки, коли відверто знущається з тих мирних пропозицій та зусиль, які на сьогодні мають місце", — сказав Андрій Сибіга.

Андрій Сибіга також повідомив, що Україна визначатиметься з представниками на переговорах з РФ після прибуття Зеленського до Туреччини. Президент України прибув до Туреччини після 12:00 15 травня.

Раніше стало відомо, що очільника Росії Путіна не буде на переговорах у Туреччині. Росію на переговорах з Україною у Стамбулі представлять заступник міністра закордонних справ Росії Михайло Галузін, начальник Головного управління Генштабу РФ Валерій Костюков, а також заступник міністра оборони РФ Олександр Фомін. Делегацію РФ очолив помічник Путіна Володимир Мединський. Хто представить Україну — невідомо. 15 травня можуть відбутись переговори між Україною та РФ.

Що відомо про мирні перемовини у Стамбулі 15 травня

У суботу, 10 травня, за підсумками зустрічі "коаліції охочих", США та країни Європи закликали Росію до 30-денного перемир’я з 12 травня у війні РФ проти України. У засіданні "коаліції охочих" взяли участь представники 35 країн, включно з Україною — повідомив президент Володимир Зеленський. Президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, а також премʼєр-міністри Британії й Польщі Кір Стармер і Дональд Туск були особисто, решта країн під'єдналися онлайн.

Перед засіданням, а також після нього учасники "коаліції охочих" провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом — сказав на пресконференції канцлер Мерц. І додав, що "Трамп поділяє нашу ініціативу і підтримує її".

Очільник Кремля Володимир Путін запропонував Україні з 15 травня у Стамбулі відновити прямі переговори без жодних попередніх умов. Про це він заявив на пресконференції у Кремлі уночі 11 травня.

Під час виступу Путін жодного разу не згадав про ініціативу "коаліції охочих" щодо 30-денного припинення вогню, яке має початися 12 травня. Хоча пропозиція вже отримала підтримку понад 20 країн, включно з Францією, Німеччиною, Великою Британією та Польщею, Путін не згадав її взагалі.

Раніше речник адміністрації Путіна Пєсков заявив, що "Росія має власну позицію" щодо припинення вогню, але розгляне можливість 30-денного припинення вогню.

Президент Туреччини Ердоган прийняв пропозицію провести переговори між Росією та Україною у Стамбулі 15 травня. Про це заявили в адміністрації президента після телефонної розмови із президентом Франції Макроном.

Зеленський заявив, що чекатиме Путіна у турецькому Стамбулі у четвер, 15 травня, на прямих переговорах.

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що попросить очільника Росії Володимира Путіна поїхати до Туреччини на переговори з Україною.

Спецпредставник президента США Кіт Келлог заявив, що президент США Дональд Трамп особисто долучиться до перемовин між Україною та Росією у Туреччині, якщо у них візьме участь очільник Кремля Володимир Путін.

Топ дня
Вибір редакції