Президент України Володимир Зеленський "не дуже вірить" у те, що лідер РФ Володимир Путін приїде до Стамбула на прямі переговори з ним.
Про це він сказав в інтерв'ю Spiegel.
Президент розповів, що в розмові з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом сказав, що краще було б провести зустріч в Анкарі, але якщо приїде Путін, то вони обидва поїдуть у Стамбул.
"По-перше, я не дуже вірю, що Путін здатний зустрітися. Мені здається, що він боїться. Хоча якщо він відчує сильний удар по своїй економіці, то і його народ, росіяни, відчують це теж. Тому, на мою думку, шанси на його приїзд усе-таки є", – сказав Зеленський.
Також він пояснив, навіщо йому зустрічатися з Путіним.
"Ми не можемо відразу в усьому з ним погодитися. Це неможливо – у нас різне ставлення до життя, різний світогляд. Але в якийсь спосіб нам доведеться знайти формат припинення війни", — сказав президент.
Зеленський зазначив, що є речі, щодо яких йому і Путіну треба домовитися, а потім "ми зможемо обговорити технічні деталі в іншому форматі".
"Якщо я зустрінуся з Путіним, це має завершитися політичною перемогою – припиненням вогню або обміном полоненими. А якщо він не приїде, отже, він не хоче політичної перемоги", – сказав він.
Що відомо про мирні перемовини у Стамбулі 15 травня
У суботу, 10 травня, за підсумками зустрічі "коаліції охочих", США та країни Європи закликали Росію до 30-денного перемир’я з 12 травня у війні РФ проти України. У засіданні "коаліції охочих" взяли участь представники 35 країн, включно з Україною — повідомив президент Володимир Зеленський. Президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, а також премʼєр-міністри Британії й Польщі Кір Стармер і Дональд Туск були особисто, решта країн під'єдналися онлайн.
Перед засіданням, а також після нього учасники "коаліції охочих" провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом — сказав на пресконференції канцлер Мерц. І додав, що "Трамп поділяє нашу ініціативу і підтримує її".
Очільник Кремля Володимир Путін запропонував Україні з 15 травня у Стамбулі відновити прямі переговори без жодних попередніх умов. Про це він заявив на пресконференції у Кремлі уночі 11 травня.
Під час виступу Путін жодного разу не згадав про ініціативу "коаліції охочих" щодо 30-денного припинення вогню, яке має початися 12 травня. Хоча пропозиція вже отримала підтримку понад 20 країн, включно з Францією, Німеччиною, Великою Британією та Польщею, Путін не згадав її взагалі.
Раніше речник адміністрації Путіна Пєсков заявив, що "Росія має власну позицію" щодо припинення вогню, але розгляне можливість 30-денного припинення вогню.
Президент Туреччини Ердоган прийняв пропозицію провести переговори між Росією та Україною у Стамбулі 15 травня. Про це заявили в адміністрації президента після телефонної розмови із президентом Франції Макроном.
Зеленський заявив, що чекатиме Путіна у турецькому Стамбулі у четвер, 15 травня, на прямих переговорах.
Трамп заявляв, що "є можливість" його візиту до Стамбула на переговори між Україною та Росією, якщо очільник РФ Путін теж прибуде на цю зустріч.