Перейти до основного змісту

У ЄС закликають до продовження та посилення санкцій проти Росії — заяви міністрів

Країни Європейського Союзу (ЄС) підтримують продовження та посилення санкцій проти Росії у відповідь на її агресію проти України.

Про це заявили міністри фінансів Швеції та Литви під час зустрічі Ради ЄС з економічних та фінансових питань (ECOFIN).

Міністерка фінансів Швеції Елізабет Свантессон заявила, що підтримує 18-й пакет санкцій і виступає за жорстку лінію щодо Росії.

"Ми ще не бачили жодних (мирних — ред.) переговорів. І якщо ми зараз відступимо, то від цього тільки виграє Росія. Санкції працюють, але нам потрібно робити більше", — наголосила вона.

Міністр фінансів Литви Рімантас Шаджюс закликав до подальшого розширення санкційного тиску та наголосив на потребі у повній ізоляції російської банківської системи.

"Ми повинні повністю відрізати банківську систему Росії від багатств і ресурсів. Також потрібно посилити митні процедури, щоб унеможливити обхід санкцій, а у випадку їх порушення — запроваджувати обмеження проти третіх країн", — сказав він.

Шаджюс також попередив про ризики для фінансування України у 2025 році та наголосив, що санкції проти Росії та Білорусі мають не лише зберігатися, а й посилюватися.

"Тиск на агресора має залишатися високим. Санкції не повинні сприйматися як щось саме собою зрозуміле — ми маємо постійно працювати над їхнім посиленням", — додав литовський міністр.

Санкції проти Росії після вторгнення в Україну

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року міжнародна спільнота запровадила безпрецедентні санкції проти Москви. Ці заходи спрямовані на ізоляцію Росії на світовій арені, підрив її економіки та змушення її припинити агресивні дії. Основні види санкцій:

  • Економічні: обмеження торгівлі, заборона експорту та імпорту певних товарів, технологій та послуг;
  • Фінансові: замороження активів російських банків та окремих осіб, обмеження доступу до міжнародної фінансової системи (SWIFT);
  • Політичні: дипломатичні бойкоти, виключення з міжнародних організацій, обмеження дипломатичних відносин;
  • Технологічні: обмеження доступу до високотехнологічних товарів та послуг, необхідних для розвитку російської промисловості та військового комплексу;
  • Енергетичні: обмеження експорту енергоносіїв з Росії.

Станом на зараз Європейський Союз запровадив 16 санкційних пакетів проти Росії та її поплічників. Наступне обговорення 17-го пакета призначено на 14 травня, і дипломати не виключають його схвалення. У цьому разі офіційне ухвалення санкцій може відбутися на засіданні Ради ЄС із закордонних справ у вівторок, 20 травня.

Топ дня
Вибір редакції