Перейти до основного змісту

Енергетика та фінансовий ринок: Мерц розповів, якими можуть бути нові санкції проти РФ

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц під час пресконференції в Брюсселі, Бельгія, 9 травня 2025 року. REUTERS/Piroschka van de Wouw

Якщо російське керівництво не погодиться з пропозиціями про 30-денне перемир'я європейські країни працюватимуть, щоб значно посилити санкції проти Росії.

Про це заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц під час пресконференції після зустрічі з грецьким прем'єр-міністром Кіріакосом Міцотакісом.

Сторони обговорили російську агресію проти України.

"Ми домовилися, що Україна має погодитися на безумовне 30-денне припинення вогню. Ми чекаємо на схвалення Путіна і погоджуємося, що якщо цього тижня не буде реального прогресу, ми тоді будемо разом працювати на європейському рівні, щоб значно посилити санкції. Ви всі знаєте, що 17 пакет санкцій ЄС вже сформульовано", — сказав Мерц.

За його словами, європейські лідери погодяться на подальші санкції у випадку, якщо російське керівництво не погодиться з пропозиціями, які "ми разом внесли минулими вихідними, а також від імені багатьох інших європейських держав-членів, з якими ми тісно консультувалися".

"Ми розглянемо інші сфери, такі як енергетичний сектор та фінансовий ринок. Ми вітаємо той факт, що президент Зеленський особисто погодився поїхати до Туреччини для переговорів щодо миру з президентом Путіним. Але тепер Путін має прийняти цю пропозицію переговорів і погодитися на припинення вогню. М'яч повністю на боці Росії", — сказав канцлер.

Санкції проти Росії після вторгнення в Україну

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року міжнародна спільнота запровадила безпрецедентні санкції проти Москви. Ці заходи спрямовані на ізоляцію Росії на світовій арені, підрив її економіки та змушення її припинити агресивні дії. Основні види санкцій:

  • Економічні: обмеження торгівлі, заборона експорту та імпорту певних товарів, технологій та послуг;
  • Фінансові: замороження активів російських банків та окремих осіб, обмеження доступу до міжнародної фінансової системи (SWIFT);
  • Політичні: дипломатичні бойкоти, виключення з міжнародних організацій, обмеження дипломатичних відносин;
  • Технологічні: обмеження доступу до високотехнологічних товарів та послуг, необхідних для розвитку російської промисловості та військового комплексу;
  • Енергетичні: обмеження експорту енергоносіїв з Росії.

Станом на зараз Європейський Союз запровадив 16 санкційних пакетів проти Росії та її поплічників.

Топ дня
Вибір редакції