Перейти до основного змісту

Суд у Лондоні виніс вироки шістьом болгарам у справі про шпигунство на користь Росії — The Guardian

Лондонський суд 12 травня оголосив вироки шістьом громадянам Болгарії засудженим за шпигунство на користь Росії у Великій Британії. Всі вони входили до так званої "групи Русєва".

Про це повідомляє британське видання The Guardian.

Зазначається, що 47-річний Орлін Русєв, який, як стверджувало слідство, був лідером шпигунського угруповання і визнав свою провину, був засуджений до 10 років і 8 місяців за участь у 6 операціях, що ставили під загрозу національну безпеку Сполученого Королівства.

Його заступник, 44-річний Бісер Джамбазов, також визнав свою провину, був засуджений до 10 років і 2 місяців ув'язнення.

33-річна Катрін Іванова – одна з двох жінок, яку, за даними правоохоронців, завербував Джамбазов для шпигунських цілей, була засуджена до 9 років і 8 місяців позбавлення волі. Іншу, 30-річну Ваню Габерову, засудили до 6 років, 8 місяців і 3 тижнів увʼязнення.

Ще один учасник групи 39-річний Тіхомір Іванчев був засуджений до 8 років ув'язнення з урахуванням хорошої поведінки й того факту, що його участь у шпигунській мережі припинилася до їхнього арешту у 2023 році.

Як повідомляло видання, ще у березні суд присяжних визнав Габерова, Іванову та Іванчева винними у змові з метою шпигунства на користь "ворожої держави".

Ще один фігурант справи, 33-річний Іван Стоянов, отримав 5 років і 3 тижні ув'язнення після визнання своєї провини, хоча, як зазначив суддя, це сталося на "пізній стадії" слідства.

Як наголосили у британській прокуратурі, дії усіх засуджених "ставили під загрозу життя людей", адже вони стежили від "імені російської розвідки" за журналістами, дипломатами та українськими військовими, які перебувають у Великій Британії.

Наприкінці березня цьогоріч BBC опублікувало розслідування, у якому йшлося, що болгарки Цветеліна Генчева та Цвітанка Дончева шпигували на користь Росії. Зокрема вони стежили за журналістом-розслідувачем та керівником проєкту Bellingcat Христо Грозєвим, а також головним редактором видання The Insider Романом Доброхотовим.

За даними журналістів, ці жінки працювали разом із шістьма болгарами, яких судили у Великій Британії за змову з метою шпигунства на користь Росії.

Топ дня
Вибір редакції