Велика Британія посилила вимоги до мігрантів. Зокрема йдеться про підвищення вимог до знання англійської мови, скасування автоматичного права на постійне проживання після 5 років та заборону закордонного найму у сфері догляду.
Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті британського уряду.
Оприлюднена так звана "біла книга" з питань імміграції визначає суворіші рамки для скорочення "чистої" міграції. Цей 82-х сторінковий документ офіційно називається "Відновлення контролю над імміграційною системою", та окреслює масштабні зміни в міграційній політиці країни.
Зазначається, що однією з ключових змін є посилення вимог до кваліфікації, необхідної для отримання візи для кваліфікованих працівників.
Також у документ містить обіцянку припинити найм закордонних працівників для роботи у сфері соціального догляду, проте до 2028 року передбачений "перехідний період".
Крім цього британська влада запровадить нові вимоги щодо демонстрації прогресу в вивченні англійської мови протягом певного часу для людей, які подають заявки на продовження візи або на отримання посвідки на проживання. Так, всі дорослі, які прибувають разом із працівниками або студентами, повинні будуть продемонструвати принаймні базові знання англійської мови та прогрес у її вивченні.
Вказується, що за новими правилами, для подання заявки на постійне проживання у Сполученому Королівстві термін перебування на його території має становити щонайменше 10 років, а не 5, як зараз.
Низка заходів "білої книги" стосуються спрощення процедури депортації осіб, які вчинили злочини, особливо якщо вони перебувають у країні за короткостроковою візою.
Для кращого контролю за прибуттям та вдосконалення обліку кількості мігрантів, чинна система біометричних карт на проживання буде замінена новою електронною системою ідентифікації іноземців.
З 2 квітня британська влада вимагає від громадян Євросоюзу, які відвідують країну, електронні дозволи (ETA) на в’їзд.
У листопаді 2024 року уряд Великої Британії ще на 18 місяців продовжив термін дії віз для українських біженців, які прибули до країни від початку повномасштабного вторгнення Росії.