"Ви кажете дітям, щоб не турбувались, а потім — тиша". Грета Тунберг знову виступила в Давосі

YouTube

17-річна екоактивістка Грета Тунберг під час виступу на економічному форумі у Давосі заявила, що людство має повністю припинити атмосферні викиди й терміново відмовитись від викопного палива.

Тунберг зауважила, що її заклики на форумі 2019 року не були почуті та що людство не може далі обмежуватись лише скороченням викидів, якщо хоче зупинити зростання температури на планеті на позначці у 1,5 градуса Цельсію.

"Ми не просимо вас продовжувати говорити про досягнення "чистих нульових викидів" або "вуглецевої нейтральності", мухлюючи і підтасовуючи цифри. Ми не говоримо вам "компенсуйте свої викиди", просто сплачуючи комусь, аби ті висадили дерева десь в Африці, тоді як ліси Амазонії шматують в нескінченно збільшеному темпі", — заявила активістка.

Від свого імені й імені інших екоактивістів Тунберг висунула вимоги до присутніх на форумі представників компаній, інституцій та урядів країн світу вимоги:

1. Негайно припинити всі інвестиції в розвідку і видобуток викопних видів палива.

2. Негайно зупинити всі субсидії на викопне паливо.

2. Негайно і повністю відмовитися від викопного палива.

"Ми не хочемо, щоб це було зроблено в 2050-му, 2030-му або навіть у 2021 році. Ми хочемо цього прямо зараз", — наголосила Тунберг.

За словами активістки, урядам країн і світовим компаніям доведеться або зробити це, або пояснювати власним дітям, чому вони здалися перед метою зупинити глобальне потепління.

"Ви кажете дітям, що не варто турбуватися. Говорите: "Залиште це нам. Ми все виправимо — обіцяємо, що не підведемо. І потім — нічого. Тиша. Або навіть щось гірше, ніж тиша. Порожні слова й обіцянки, які формують враження, ніби вживаються достатні заходи", — сказала вона.

"Рік тому я прибула в Давос і розповіла вам про те, що наш дім у вогні. Я говорила, що хочу, щоб ви панікували. Мене попереджали, що просити людей панікувати через кліматичну кризу — дуже небезпечна річ. Але не турбуйтеся. Все гаразд. Повірте, я вже це робила — і запевняю вас, це ні до чого не призвело", — наголосила Тунберг.

"Наш дім досі у вогні. Ваша бездіяльність щогодини роздмухує полум'я. І ми досі закликаємо вас панікувати і діяти так, як якби ви любили ваших дітей більше за все на світі", — насамкінець сказала активістка, повторивши найвідомішу фразу зі своєї минулорічної промови.

Як відомо:

  • Грета Тунберг — шведська екоактивістка, яка стала відомою минулого року, коли заявила, що відмовляється ходити до школи по п'ятницях, поки політики не будуть виконувати Паризьку угоду щодо клімату.
  • Американське видання Time назвало 16-річну Грету Тунберг "Людиною року".
  • 11 грудня президент Бразилії Жаїр Болсонару вилаяв юну екоактивістку після появи в її Twitter посту на захист корінного населення Амазонії.
  • 21 січня у швейцарському місті Давос розпочався щорічний Всесвітній економічний форум, що об'єднує вищих керівників бізнесу, міжнародних політичних лідерів, інтелектуалів та журналістів, які зустрічаються, щоб обговорити найбільш актуальні питання, що стоять перед світом.
  • Цьогоріч до Давосу серед інших вирушили президент України Володимир Зеленський та прем'єр Олексій Гончарук.